Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sokak Hayvanlarına Yönelik Faaliyetler Değerlendirildi

Sokak Hayvanlarına Yönelik Faaliyetler Değerlendirildi
17 Ocak 2023 - 11:08

Balıkesir’de Sokak Hayvanlarına Yönelik Faaliyetler

Vali Hasan Şıldak’ın öncülüğünde ve Balıkesir Valiliği koordinesinde sokak hayvanlarının beslenme, sağlık, kayıt ve üremelerinin kontrollerine yönelik yürütülen Sokak Hayvanlarının Korunması Çalışması kapsamındaki faaliyetler yer aldı

 

Vali Şıldak başkanlığında Valilik Kocaseyit Toplantı Salonunda yapılan toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmaların geldiği aşamanın yanı sıra daha önce belirlenen yol haritası doğrultusundaki faaliyetler yer aldı.

Toplantıda toplumdaki hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarına yönelik duyarlılığının arttırılması da amaçlanıyor. çalışma kapsamında; barınak ihtiyacı olan ilçelerde barınak kurulması, sokak hayvanlarını kısırlaştırma çalışmaları, bilinçlendirmeye yönelik eğitimler, sokak hayvanlarına mikro çip takılması, sivil toplum kuruluşları ile iş birliği sağlanması gibi konular ele alındı.

Vali Hasan Şıldak, sokak hayvanlarının beslenme ve rehabilitasyonu gibi konularda toplumun tüm kesimlerinde bilinçlenme ve hassasiyet düzeyini arttıracak çalışmaların önemli olduğunu söyledi. Şıldak ilgili kuruluşların bu konudaki sorumluluklarını tam olarak yerine getirmeleri ile sorunların en aza indirilmesinin amaçlandığını ifade etti.

Haber:Muhammed Can Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.