Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sokaklar çetelere bırakılmayacak

Sokaklar çetelere bırakılmayacak
25 Eylül 2014 - 0:03

Genel

07

 

Başbakan Davutoğlu, uyuşturucu ile mücadele kapsamında mahallelerde narkotimler oluşturulacağını belirterek, “Bu çetelere sokağı, çocukları bırakmayacağız” dedi.

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, uyuşturucu ile mücadele kapsamında mahallelerde narkotimler ve gençlik timleri oluşturulacağını belirterek, “Sokağın hakimi bu çetelere sokağı, çocukları bırakmayacağız. Mahallelerimize giremeyecek, okullarımızın yanına yaklaşamayacaklar. Nasıl bir terörist yaklaşınca ne muamele görüyorsa aynı muameleyi görecekler” dedi. Sağlık sektörünün ekonomik bakımdan SGK üzerinden ciddi bir konu olduğunu dile getiren Davutoğlu, ”Bu açıdan bana iletilen çok talep vardı. Bunları tek tek ele alacağız. Eczacılarımızın durumlarını da gözden geçireceğiz. Bunları Türkiye’nin imkanları ölçüsünde en iyi şekilde karşılamaya kararlıyız” diye konuştu. Kendisin de hekim eşi olduğunu ifade eden Davutoğlu, ”Bütün bu meseleleri yakından biliyorum. Ama yine bizzat eşimden gördüğüm tecrübeyle hiçbir maddi imkan bir doktorun hastasına verdiği şifadan daha kutsi ve mutluluk verici değildir. Tüm doktorlarımız da bu hazzı, bu mutluluğu, onuru yaşamaktan hayatlarına anlam katmaktadırlar. Sağlık Bakanlığı yetkililerimize ve bütün doktorlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Uyuşturucuyla mücadele konusu
Toplantıda uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili konuyu da ele aldıklarına değinen Davutoğlu, şöyle devam etti: ”Bunu, tam da bugünlerde, bu zamanlamayla ele almamızın sebebi hem eğitim yılı başlıyor hem yasama yılıyla birlikte belki yasal düzenlemeler yapılması ihtiyacı var. Hem de bu toplantıda, her son üç Bakanlar Kurulu’nda bir odaklı konu seçtik. İş kazaları ilk konuydu, daha sonra Avrupa Birliği, şimdi uyuşturucuyla mücadeleyi masaya bütün boyutlarıyla yatırarak aslında bu konuya verdiğimiz önemi gösteriyoruz.”
Bu konunun 62. hükümetin en önemli gördüğü alanlardan biri olduğunu belirten Davutoğlu, bu çerçevede geçen sene 2013 Ekim ayında Uyuşturucu Eylem Planı ilan edildiğini anımsattı. Davutoğlu, 7 bakanlığın ve ilgili Meclis Komisyon Başkanının katılımıyla bir çalışma yapıldığını, bu çalışmanın kendilerine dün sunulduğunu söyledi. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.