Balıkesir Merhaba Gazetesi

SONBAHAR VE KIŞ ŞARKILARI HAYAT BULDU

SONBAHAR VE KIŞ ŞARKILARI HAYAT BULDU
19 Ocak 2015 - 0:07

Genel

Balıkesir Türk Müziği Korosu sonbahar ve kış şarkıları ile unutulmaz bir gece yaşattı. Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezinde yapılan sezonun 4’ncü konseri, korist ve solistlerin şarkıları ile renklendi. Konsere Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, BAÜ Rektörü Prof.Dr Kerim Özdemir ve pek çok sanatsever katıldı.
İki bölümden oluşan konserde açılış konuşmasını Balıkesir Musiki Derneği Başkanı Levent Tellioğlu yaptı. Başkan Tellioğlu ‘Bu gecede sizleri, günün stresinden uzaklaştırıp neşelendirmek ve şarkılarla birlikte sanat keyfini yaşatmak istiyoruz.’ dedi. İlk eser koronun sunumu ile başladı.’ Artık bülbül ötmüyor’ diyen koronun ardından solistler unutulmaz eserleri te tek seslendirdi. Sonbahar ve kış temalı şarkılarla süren konserde Hakan Zafer İpekçi okuduğu son iki eserle konseri noktalayan isim oldu. Uzun süre ayakta alkışlanan Balıkesir Türk Müziği korosu, şef Sıtkı Sahil yönetiminde koro elemanları ile sanatseverlerden tam not aldı.
TÜRK MÜZİĞİ KOROSU
1982 yılında kurulan BTM Korosu 33 yıldır aralıksız olarak faaliyetlerini yürütüyor. Birçok ödülle adından söz ettiren ve Balıkesir’e ödül kazandıran koro, disiplinli çalışması ile takdir topluyor. Konservatuar müfredatından yararlanılarak hazırlanan eserlerle planlı, programlı ve disiplinli çalışma ile sezon konserleri arasında en fazla sahne alan koro olarak tanınıyor. BTM Korosu bünyesinde çocuk ve gençlik korosu da bulunan koronun, TRT gibi devlet kurumlarına kazandırdığı öğrencileri de var. Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan koro, bugüne kadar eğitim ve öğretim alanında her sanatsevere profesyonel olarak el uzatmış. Balıkesir Musiki Derneği Başkanı Levent Tellioğlu, Balıkesir Türk Müziği Korosu Şef ve Sanat yönetmeni Bestekar Sıtkı Sahil ,Musiki alanında uzun yıllar hizmet vermiş Nilgül Bulca ve koro elemanları, yönetimi ile Balıkesir’in gururu olarak anılıyor. HABER: GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.