Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sönmez yeniden başkan

Sönmez yeniden başkan
29 Aralık 2014 - 0:12

Genel

Tek liste ile yapılan MHP Altıeylül İlçe kongresinde Altıeylül İlçe Başkanlığı’na yeniden İsmail Sönmez getirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)  Altıeylül İlçesinin tek liste ile yapılan kongresinde mevcut başkan İsmail Sönmez yeniden ilçe başkanlığına getirildi. Sönmez, genel kurul konuşmasında, “Milliyetçi Hareket Partisi Türk Milleti’nin son kalesidir” dedi. Sönmez, yeni dönemde mahalle örgütlenmelerine ve kadınların bu örgütlerde daha çok yer almasına önem vereceklerini vurguladı. Şelale Düğün Salonunda yapılan genel kurulda Divan Kuruluna Milletvekili Ahmet Duran Bulut başkanlık ederken üyelikleri Ahmet Yaraş, Mehmet Dangaz ve  Burak Has oluşturdu.

İsmail Sönmez, kongre konuşmasında” Milliyetçi Hareket Partisi Türk Milletinin son kalesidir. Ölüm karşısında sınav vermiş bir kutlu dava olarak Türk Milletinin ülkü yolunda son umuduyuz” dedi.

KADINLARA DAHA ÇOK YER VERECEĞİZ

Seçim dönemine hazırlık olarak yapacakları çalışmalar ve izleyecekleri strateji ile ilgili açıklamalarda da bulunan İsmail Sönmez, partinin ileri gelenleri ile periyodik istişare toplantıları yapacaklarını, mahalle temsilciliklerini daha aktif ve itibarlı hale getireceklerini, kadın üyelere daha çok değer ve görev vereceklerini, her mahallede bir kadın temsilci görevlendireceklerini  açıkladı. Sönmez, üyelere ihtiyaç olduğunda destek olmak için üyelerin kan gruplarının ve mesleklerinin kaydedileceğini, ailelerin de katılacağı etkinlikler düzenleyeceklerini bildirdi.

 HATALARIMIZI DÜZELTECEĞİZ

Yöneticiler olarak hataların düzeltilmesi için üyelerin görüşlerinin önemine vurgu yapan İsmail Sönmez, “Hatalarımızı düzeltmek için veya daha verimli çalışabilmemizi sağlamak amacıyla bizlere öneri ve temennilerde bulunmanız bizi memnun eder. Kongremizin vatana millete hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’dan niyaz ediyorum. Cenabı Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi. Sönmez, konuşmasını  “Ne Mutlu Türküm diyene” sözü ile bitirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Altıeylül İlçe Kongresinde 148 delege oy kullandı. Mevcut başkan adayı İsmail Sönmez 146 oy alırken 2 oy geçersiz çıktı. Yeni yönetim kurulu: Fikret Özdoğan, Aziz Akkaya, Samet Bilgiç, Halil Güven, Talih Erdoğan, Oğuz Düven, Gafur Kabakçıoğlu, Hüseyin Zoroğlu, Orhan Dereli, Cavit Özen, Burak Has, Emin Baran, Rafet Can, Eray Güler, Sinan Durmuş, Recep Bilgen, Müfit Özcan ve Özgür Öksüz isimlerinden oluştu.

HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.