Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Sorunları halının altına süpürmeye değil, çözmeye geldik’

‘Sorunları halının altına süpürmeye değil, çözmeye geldik’
18 Şubat 2015 - 0:06

Genel

Altıeylül Belediyesi Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu’nun başkanlığında ile gerçekleşecek olan Kadın Meclisi toplantılarında hanımların her türlü görüşleri alınarak, sorunlar için çözüm yolları bulunacak. Kadın Meclisleri toplantılarının birincisi Yıldız Mahallesi’nde gerçekleşti. Yıldız Mahallesi’nde kadınlara seslenen Didar Kafaoğlu, “‘Ben de bir kadınım, bir anneyim, bir eşim.. Sizin dilinizden en çok anlayanım. Derdinizi dinlemeye, derdinize çare aramaya, derman olmaya geldik. Bize ulaşamayan hanımlarımızın ayağına gidelim istedik. Yalnız olmadığınızı bilin istedik” dedi.

Halk Sağlığı İl Müdürlüğü Şube müdürlerinden Dr. Ömür Akyıldız ve Dr. Ayşe Küçük’ün de bulunduğu toplantılarda hekimler mahalle sakinlerinin sağlık sorunlarını dinleyerek, anne ve çocuk sağlığı üzerinde durdular.
Altıeylül ilçesinin sosyal haritasını çıkardıklarını belirten Zekai Kafaoğlu, yaptıkları ve yapacakları projelerden bahsetti. “Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde sosyal merkezimizde, hem meslek edindirme kurslarımız, hem sosyal marketimiz olacak. Mutlu Aile Seminerlerini gerçekleştirdik. Çat kapı komşuluk ilişkileri için etkinlikler yaptık. Şimdi de ‘Sofrada Sıfır Atık’ projemiz geliyor” diyen Zekai Kafaoğlu sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini belirtti.

Seçim döneminde kırsal mahallelerde bir hanımın “Artık kenar mahallede gibi değil, şehirde gibi oturmak istiyorum” sözlerini anımsatan Başkan Kafaoğlu, ““Kenar mahallelerimiz hep ötelendi. Buralar ile ilgili projelerimiz devam ediyor. Mahallelerimizin problemlerini biliyoruz” diyerek ihtiyaç sahiplerine, alamayacak durumda olanlara çöp koyteynerları dağıtılacağını belirtti. Gazi Osman Paşa ve Yıldız Mahalleleri’ndeki tamamlaması gereken işler olduğunu sözlerine ekleyen Kafaoğlu, muhtarlarla da bir araştırma yaptıklarını açıkladı.

Seyir Tepesi’ne bayrak dikeceklerini de sözlerine ekleyen Kafaoğlu, bu tepenin Çamlık gibi nerden bakılırsa görülecek bir tepe olduğunu söyleyerek, “Bayrak etrafına park düzenlemesiyle Yıldız Mahallesi’nin yıldızı parlayacak” şeklinde konuştu. Gazi Osman Paşa Deresi’nde ıslah çalışması yapıldığını belirten Kafaoğlu, dere etrafında kalan alanın yeşillendirilerek, bu alanda çocuk oyun bahçeleri oluşturulacağını açıkladı. “Altıeylül benim büyük ailem” diyen Kafaoğlu, bu ailenin mutluluğu için sürekli çalıştıklarını vurgulayarak sorunları halının altına süpürmeye değil çözmeye geldiklerini belirtti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.