Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Sorunların takipçisiyiz’

‘Sorunların takipçisiyiz’
13 Eylül 2014 - 0:00

Genel

KARESİ BELEDİYESİ 4 KURUM İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

‘Sorunların takipçisiyiz’

Karesi Belediyesi vatandaşların belediye ile sağlıklı iletişimini ve sorunların çözülmesi amacıyla Kentli Servisi ve Çağrı Merkezi Koordinasyon toplantısı yaptı.

08

 

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, Karesi Belediyesi, Altıeylül Belediyesi ve BASKİ yetkililerinin katılımıyla toplantıda konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 4 kurum arasında koordinasyonun sağlanması ve sorunlara gerçekçi çözümler üretecek adımların atılması gerektiğini söyledi. Karesi Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Hocaoğlu, Yasin Sağay, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Çoban, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Şinasi Yılmaz, BASKİ Genel Müdür Yardımcısı Harun Turam, BASKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Mehmet İçkin, Karesi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Mürşit Canbulat ve birim müdürleri ile temsilcilerinin katıldığı toplantıda kurumların sık karşılaştığı problemler ve çözüm yolları tartışıldı.

‘VATANDAŞI DİNLEYİP, TEŞHİS KOYALIM

BASKİ, itfaiye ve zabıta ile ilgili şikâyetlerin Büyükşehir Belediyesi’ni ilgilendirmesine rağmen vatandaşların yüzde 80’inin ilçe belediyelerine başvurduğunu söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Eğer itfaiye, BASKİ, Büyükşehir Zabıta iletişimi bizden kabul ederse, biz sorunu tespit edip, vatandaşı dinleyip teşhisini koyup onun dilekçesini kendimize kabul ederek ilgili birimlere havale edelim. Bu şikâyetleri biz kabul edelim eğer etmezsek çözüm üretmeyen, işi geçiştiren pozisyonuna düşüyoruz. Talep ve sorun ne ile ilgiliyse vatandaş adına biz bunun takipçisi olalım” dedi.

TEKNOLOJİK DESTEK VERİLECEK

Amaçlarının hizmeti vatandaşa en hızlı şekilde sunabilmek ve vatandaşa geri bildirim yapmak olduğunu belirten Başkan Yücel Yılmaz, 3 belediyenin Kentli Servisleri’ni etkin bir şekilde kullanarak, işi takip ederek sorunların çözüme ulaştırılabileceğini kaydetti. Yapılan iş ve işlemlerde ‘geri bildirim’in kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, ellerinde bunu başaracak, maliyeti olmayan bir yazılım olduğunu belirterek, “Operasyonda yer alacak arkadaşlarımıza gerekli teknolojik desteği vermemiz gerekiyor. Eğer bunu yaparsak elimiz çok güçlenir” dedi.

4 KURUM İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR
Çağrı Merkezi’ne ve Kentli Servisi’ne gelen şikayet ve bildirimlerin Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi, Altıeylül Belediyesi ve BASKİ’ye duyurulması için internet sitesinin tercih edilebileceğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Bunun eğitimini tüm Kentli Servisleri’ne ve şikayeti kabul eden insanlara tebliğ edip resmileştirmemiz gerekiyor. Konuyla ilgili gereken yazışmaları yaparak bir an önce çözüme kavuşturalım” dedi. Sistemin kurulmasıyla birlikte 4 kurum arasındaki koordinasyonun büyük ölçüde sağlanmış olacağını belirten Yılmaz, sorunlara gerçekçi çözümler üretecek adımların bir an önce atılması gerektiğine vurgu yaptı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.