Balıkesir Merhaba Gazetesi

SÖZ SANAYİDE

SÖZ SANAYİDE
10 Kasım 2014 - 0:11

Genel

SERDAR OTO MAKAS SEKTÖRÜN LİDERİ

Söz Sanayide’ nin bu haftaki işletmecisi Serdar Oto Makas sahibi Serdar Kese. Sektördeki deneyim ve tecrübenin yanı sıra işin sırrını okurlarımızla paylaşıyor.

Yedek parça ticareti ile de adından söz ettiren Serdar Oto Makas kamyon, kamyonet ve otobüs gibi büyük araçları oto makas işlerini yürütüyor.

Sanayi sitesi 2’nci kapıda esnaf hergün otomobillerin sağlığı konusunda harıl harıl çalışıyor. İşleyen sanayi çalışan ekonomi ve sürücülerin güvenli seyahati için otomobiller emin ellere bırakılıyor.

Çırak olarak işe başlayan ve ustalığa doğru uzun yıllar adım atarak deneyim yakalayan Serdar Oto Makas işletmecisi oto makas işinin ustalık isteyen ince sanat olduğunu söyledi.

Serdar Oto Makas 2’nci sanayi sitesi Cumhuriyet Caddesi 5’nci sokakta hizmet veriyor. Yedek parça ticareti yapan işletme sahibi Serdar Kese, ‘ senelerdir bu işin içindeyiz. Kardeşlerimle birlik içinde sanatımızı ve gücümüzü bu işe harcadık. Müşterilerimizin işimize verdiği önemi bize hissettirmeleri gururumuz oldu. ‘dedi.

İşletmeci Kese, ‘Kamyon ve büyük araçların oto makas işlemi önemlidir. Özen ve doğru bir iş sergilemek ister. Gerek Sürücümüzün, gerekse taşıdığı malın güveni yola çıktığında yol güvenliği herşey bir bakıma aracın sağlığından geçer. Bu noktada devreye oto makas işlemi için Serdar Oto olarak biz çıkıyor ve en iyi hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Serdar ve Ferdi kardeşlerin Serdar Oto Makas adıyla yedek parça ticaretiyle de sanayi esnaf ve müşteri tarafından tanınma hikâyesi ise senelere dayanıyor.

Serdar oto makastan oto makas bilgileri

Katlı körükler

Tek, iki ve üç katlı olmak üzere sınıflandırılan katlı körükler, endüstride hızla pnomatik silindirlerin yerini almaktadır. Daha yüksek çalışma boyu, daha az yer kaplaması, kullanım kolaylığı ve düşük bakım maliyetleri ile katlı körükler, gerek araçlar, gerek makineler için titreşimin önlenmesinin yanı sıra kompresyon ve süspansiyonda da yüksek performans sağlamaktadır.

Süspansiyon körükleri yük kapasitesi, yayın özelikleri ve yay sapması gibi belirli koşullara uygun olarak geliştirilmektedir. Ticari araçlarda, roll körükler ve katlı körükler olmak üzere iki ana tipte süspansiyon körüğü bulunmaktadır.

Roll Körükler (Metal Parçası Olmayan Standart Körük)

Genel olarak otobüslerde kullanılırlar. Roll körükler otobüs üzerinde yer alan pistondan ve pleytten kolay sökülmesini veya pistona ve pleyte kolay takılmasını sağlayan konik boğazlara sahiptir. Otobüslerde, konfor diğer araçlara göre çok daha fazla önem teşkil eder. Bu da, orijinal araç yüksekliğinin (yolcu biniş yüksekliğinin) yük miktarından bağımsız olarak her zaman aynı seviyede kalması gerektiği anlamına gelmektedir.

GÜVENLİ SEYAHAT

Güvenli sürüş için Sürücülere Öneriler

Koltuğu, elinizi uzattığınızda bileğiniz direksiyonun en üst kısmına uzanacak konuma ayarlayın ve simetrik olarak, saat 3 ve 9 konumlarında tutun.

Aracı hareket ettirmeden ve durdurmadan önce her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol edin.

Araç kullanırken sürekli dikkatli olun ve genellikle sağ tarafa dikilmiş olan trafik işaretlerini asla gözden kaçırmayın!

Trafik işaret levhalarındaki hız sınırlarının müsaade edilen maksimum hızlar olduğu unutulmamalı.

Yokuşları, çıkabileceğinizi tahmin ettiğiniz vitesle inin. Yokuş aşağı inişlerde asla vitesi boşa almayın.

Şehirlerarası yollarda başka araçlara çok yaklaşmazsanız, onların yapacağı kazalara karışmamış olursunuz.

Aynalarınıza sık sık göz atın.

Hız yapanları yavaşlatmaya da çalışmayın

Kısa süreli de olsa, aracınızı terk ederken güvenceye alın.

Yaklaşan farlara fazla bakmayın. Bakışınızı yolun sağ kenarına yoğunlaştırın.

Geçişler dışında sol şeridi boşaltın.

Uykulu iken araç kullanmayın.

Gözleriniz bir noktada sabit kalıyorsa bu tehlike işaretidir. HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK FOTO:MUSTAFA TETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.