Balıkesir Merhaba Gazetesi

SÖZE DEĞİL İŞE BAK

SÖZE DEĞİL İŞE BAK
17 Nisan 2015 - 0:12

Genel

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın yol, su vb. hizmetler konusunda AK Parti ilçe Başkanının hizmetlerin önünü kestiği iddialarına İlçe Başkanı Şaban Özel’den yanıt; söylediklerini ispatla!

Şaban Özel, ‘Ak Parti İlçe Başkanı olarak bazı hizmetleri engellediğimiz iddiaları Belediye Başkanı tarafından iddia ediliyor. Bu ithamlardan bahsi geçen TOKİ’nin İlçemizde yapacağı bir hizmetle ilgili engelleme iddiası oldukça komik. Bir defa Belediye’nin TOKİ için düşündüğü mevkide Bizimde girişimimizle Yetkililerce bir hastane yeri tespit edildi. Buradaki amaç TOKİ’yi desteklemek ve söz konusu mevkii daha cazibeli hale getirmek idi’ dedi.

 Başbakanlığın yaptığı bir projeyi neden istemeyelim kendi projelerimiz arasındaydı zaten TOKİ. Bu ithamlar kişisel itibarsızlaştırma gayretleri ile yapılıyor. Bırakın Engellemeyi, aksine Balya için doğru olan Her hizmeti destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Öyle kolayca itham etmek yok, Hodri Meydan lütfen Balya belediye başkanı Yaptığı ithamları kanıtlasın ‘

İTHAMLARIN İÇİ BOŞ

Ak Parti Balya İlçe Başkanı Şaban Özel

Balya’da yapılması düşünülen TOKİ Konutları hakkındaki ilk duyum Balya Ak Parti Belediyeciliği zamanında oldu. Yapılan gayretlerin sonucunda TOKİ projesinin uygulama aşamasına geldiğini belirten İlçe Başkanı Şaban Özel kendisi hakkında söylenen TOKİ’yi engellemeye çalışıyor iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek bizim işimiz hizmetin gelmesine ön ayak olmaktır hizmetin gelmesi için çalışmaktır. Bu tip iddialar tutarsız ve farklı amaçlar taşımaktadır’ dedi.

Özel Açıklamasına ’ Biz İlçe Başkanlığı ataması sonrasında sevinçle görevi üstlendik. Cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı önümüzde Teşkilatı nasıl oluşturursak ki daha iyi bir çalışma sergileyelim diye çaba sarf ettik. Akabinde kongre süreci yaşandı aynı delegelerimizle seçime gittik. Kongremizdeki atmosfer görülmeye değerdi. Bu atmosfer Balya’da yeni bir şevk ve büyük bir heyecan yarattı. Ki bu heyecanın 2015 genel seçimlerde yansıması görülecektir’ şeklinde devam etti.

GÜMRÜKTEN MAL KAÇIRIR GİBİ İŞ YAPTILAR

30 Marttan sonra Büyükşehirle ilgili çalışmalara gelince ilçe belediyelerine Büyükşehir 6 aylık bir süre tanıdı. Teşkilat olarak biz karışmadık ama bu süre içerisinde Balya’da Gümrükten mal kaçırır gibi doğrudan teminle yapılan ve hepsi maalesef yarım kalan işler oldu. Bu işlerinde önemli bir kısmını Büyükşehir tamamlanmış değil de yarım haliyle teslim almış oldu. Peki, Balyamızda yaşayan insanlar bunun farkında mı? İnanın çok iyi farkındalar. Bu farkındalık 7 Haziranda sandıklarda net olarak görülecektir.

SORUNU BASKİ ÇÖZDÜ

Başkan Osman Kılıç yeterince sorunlarla ilgilenilmediğini söylüyor. Madem öyle neden birkaç ay öncesinde Balya kamuoyuna su sorunu kalmadı diyordu. Sorun kalmadı ise, şimdi neden su sorunu gündeme geldi. Her iki ifadesinde de çelişki söz konusu. Ama size doğrusunu ben söyleyelim An itibari ile Balya halkı şuan su sorunu yaşamıyor Çünkü ilk 6 ay belediye yönetiminin yeterince üzerinde durmayışı bu sorunu yaratmış ve bizim BASKİ ile birlikte ürettiğimiz çözüm sonucunda su sorunu bir daha nüksetmemiştir.

BAŞKAN UĞUR İLE ARAMIZA GİREMEZ

Siyasetle ilgili yerel seçimlerde farklı partilerden adaydık ve bir mücadeleye girdik. Sonuçta o kazandı. Kazanan o, sevinen o, kaybeden ve üzülen biziz. Teselli beklemedik Biz tebrik ettik, Karşılaştığımızda saygı ile elini sıktık. Sonuçta seçilmiş başkandır dedik ve buna saygı gösterdik. Ama aynı saygıyı maalesef kendisinden göremedik. Tersine Halk ve teşkilat içerisinde ilçe başkanlığını gözden düşürme Büyükşehir Belediye Başkanımızla aramızın açılması adına yapılan çalışmaları olduğuna inanıyoruz. Ama bu nafile bir çaba,  çünkü Büyükşehir Belediye Başkanımız A.Edip Uğur ile aramızı açmaya kimsenin gücü yetmez.

 YOL YAPIMI TEKRAR BAŞLADI

Balya -Güngörmez yolu arası 19 kilometrelik bir yol. Bu yolun yapımına Milletvekilimiz Ali Aydınlıoğlu ve o zaman Ak Parti Genel Başkan yardımcısı ve mali işler sorumlusu olan şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur’un katkıları ile başlanmıştı. Müteahhit yaklaşık 1 yıl bir çalışma yaptı ve maalesef karayollarının ölçümündeki eksiklik tespiti nedeni ile inşaat çalışmaları durduruldu. O gün Araştırdık ve bize yetkililerce ‘yolun bir sıkıntısı yok ikinci bir ihale ile inşaat devam edebilir denildi ve Karayollarından yapılan bu bilgilendirme sonrası tekrar ihale açıldı ve ihale edildi. İhaleyi yeni alan Firma şu an Şantiyelerini kurdu. Söz konusu firma Hava şartlarının zemin uygun olduğu şartları bekliyor. Çok kısa bir süre sonra yol çalışması tekrar başlayacak. Biraz araştırılsa bu bilgilere herkes ulaşabilir. Yani görüyorsunuz Bize itham edilen tüm iddialar asılsız. Gelen hizmet halkımıza geliyor, Bizim hizmeti engellemek gibi bir durumumuz olabilir mi? Aksine eksiği olan yönleri söyleyip hizmetin gelmesi için çaba gösteriyoruz.

TARLA FARELERİNE ÇÖZÜMÜ BİZ ÜRETTİK

Balya hayvancılık konusunda önemli bir geçim kaynağımız. Çiftçilerimi ve hayvancılıkla geçinen vatandaşlarımızın İlçe başkanlığımıza yaptığı başvuruları dikkate alarak ilgili kurumumuz ile hemen temasa geçtik. Bu bilgiler ışığında Balya ilçe Tarım Müdürlüğümüzün bu konuda güzel çalışmaları oldu. Yıllardır şikâyet konusu olan tarla faresi ile ilgili yapılan mücadele sayesinde üretici rahatladı. Fare ilacının kullanımı, nasıl mücadele edileceği ve fare ilacının temini konusunda büyük bir başarı sağlandı. Vatandaşımıza Ücretsiz olarak belirli bir kota dâhilinde fare ilaçları dağıtıldı. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.