Balıkesir Merhaba Gazetesi

SPORDA BAŞARI GELECEK

SPORDA BAŞARI GELECEK
04 Şubat 2015 - 0:10

Genel

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan MERHABA’ya yaptığı açıklamada Balıkesir ve ilçelerinde lisanslı sporcuların olduğunu belirterek Türkiye’de derece elde etmiş sporcularımızın da varlığı bizi memnun ediyor’ dedi. Lisanslı sporcu sayısının 70 binleri bulduğunu söyledi.

OKUL SPORLARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Okul sporlarıyla yakından ilgileniyoruz Diyen Müdür Aslan, Okul spor faaliyetleri kapsamında il merkezi ve ilçelerde ilköğretim ve liselerden okul takımlarının katılımıyla 30 branşta son 4 yılda yaklaşık 51bin öğrencinin katılımıyla faaliyetlerimizi devam ettirdik. 2014–2015 yılında da 30 spor branşında yaklaşık 12bin genç okul sporlarında faaliyet gösteriyor.’ dedi. Müdür Aslan

İl birincilikleri belirlenerek  il birincilerini takım halinde bireysel olarak diğer illerde Balıkesir’i temsil etmeleri için gönderiyoruz. Bu son derece önemli diye düşünüyorum. Çünkü okullardan gelen öğrenciler sadece yarışma yapmıyorlar onları izlemeye gelen seyircilere de örnek olup, kardeşlik duygusunu arttırıyor, öğrenci arasında iletişim kurmasını sağlıyor. Spora yatkın bütün öğrencilere kapımız açık, her türlü desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Zaten bu çocuklarımızın il dışına gönderirken bütün masraflarını karşılıyoruz. İlçelerimizden gelen öğrencilerimizin de masraflarını karşılıyor onları spora özendirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

ORTAK DİLİMİZ SPOR

Spor İl Müdürü Aslan, ortak bir amaca inanan çalışanlarla modern çalışma yöntemini kullanarak gençlik ve spor alanındaki hizmet ve faaliyetlerin toplumsallaşması ve kurumsallaşmasını sağlamak için çalıştıklarını belirtti. Bir kurumda kurumsal bir kimlik yoksa orada başarıdan söz etmek mümkün değil diyen Aslan konuşmasına şöyle devam etti: Bu kurumsal kimliği kazanma adına da bütün kurumlarla yakın bir diyalog içerisindeyiz. Biz her kurumun desteğini almaya çalışıyoruz, her kurumla birlikte çalışmaya gayret gösteriyoruz. Bu anlamada geniş bir çalışma yelpazeye sahip kurumlarımız var. Başta Sayın Valimiz, Belediye Başkanlarımız bize son derece destek oluyorlar. Ben kurumumuza destek olan bütün kurumlara teşekkür ediyorum. Spor biliyorsunuz geleceğin her alanında, öncülük edecek bir sosyal faaliyettir. Ortak bir dildir spor. Herkes mutlaka sporla ilgili olarak bir bilgiye sahip. Bu ortak dili hepimiz iyi kullanmalıyız.

LİSANSLI SPORCULARIMIZ ARTIYOR

İl Müdürlüğü olarak personel durumumuza baktığımız zaman 124 tane kadrolu personelimiz var. 1 tane sözleşmeli personelimizle toplam 125 personelimizle hizmet etmeye çalışıyoruz. Sözleşmeli olarak veya hizmet alımı alarak değerlendirdiğimiz personellerle birlikte 200 civarında personelle hizmet vermeye gayret gösteriyoruz. Bugün itibariyle futbol branşı dışında 39 bin 279 tane lisanslı sporcumuz var. Tabi bu lisanslı sporcu sayımız futbol ile birlikte 70 binlere ulaşıyor. Bayanlarda sporcu sayımız 11bin 895, erkek sporcu sayımız 27bin 384. Faal sporcu sayımızda 7bin153. Balıkesir genelinde toplam 245 kulüp var. Bu kulüplerden 230 tanesi faal olarak şu anda faaliyetlerini devam ettiriyor. İl genelinde toplam 48 tane antrenörümüz var. Bunların 24 tanesi kadrolu, fahri olarak 10, hizmet alımı antrenör sayımız da 16. Biz 36 spor branşında faaliyet gösteriyoruz. Bu spor faaliyetlerini gösterdiğimiz branşlarda Türkiye çapında  derecelerde elde ettik. Bu yüzden önemli bir sayı olarak değerlendiriyorum. HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.