Balıkesir Merhaba Gazetesi

SPORDA SEVİNDİREN HABER  

SPORDA SEVİNDİREN HABER  
25 Şubat 2015 - 0:05

Genel

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, basketbol, voleybol ve futbol dallarında Balıkesir’de ciddi ilerlemelerin olduğunu söyledi. ‘Sayın Valimiz basketbol, voleybol ,futbol alanında  Balıkesir’i spor olarak yakından izleyen bir taraftar. Bu anlamda kendisine teşekkür ediyorum’ dedi.

Müdür Aslan MERHABA ya yaptığı konuşmasında, İl ve ilçelerdeki kulüpleri değerlendirdi. Müdür Aslan şöyle konuştu: ‘Balıkesir’de biliyorsunuz basketbol, voleybol ve futbol ciddi anlamda ön plana çıkmış. Kitleleri arkasından sürükleyen kulüpler çıkarmış bir iliz. Basketbolda Banvit erkek takımı var. Bandırma’da faaliyet gösteriyor .Bandırma’da Kırmızı Basketbol takımımız var. BEST Basketbol Takımımızda Balıkesir’de faaliyet gösteren bir takımımız. Bayanlarda da Edremit Belediye Güre Spor. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Belediyenin bir takımı var ve süper ligde faaliyet gösteriyor. Basketbol olarak baktığımızda il olarak güzel bir yerdeyiz. Yine bakıyoruz voleybolda, özellikle seyirciler arkasına sürükleyebilen kitle sporu dediğimiz voleybol yaygınlaşıyor. Bigadiç Belediye spor , Balıkesir Belediye Spor Bayan takımı olarak hakikaten salonu coşkuyla doldurabilen taraftarlara sahip.

MİLLİ SPORCULARIMIZ VAR

Sayın Valimiz hem basketbolda hem voleybolda hem futbolda Balıkesir’i spor olarak yakından izleyen bir taraftar. Bu anlamda kendisine teşekkür ediyoruz. Bölgesel amatörde de 2 tane Edremit ve Erdek Spor olmak üzere Balıkesir İli Türkiye Lig takımlarında güzel bir sırada olduğunu görüyoruz. Yine çok sayıda Milli Sporcumuz var. Branşlara göre milli sporcu yetiştirmeye çalışıyoruz. Boksta, tekerlekli sandalyede, bisiklette, judoda, güreşte, karate, masa tenisi, okçuluk, oryantiring, triatlon, yelken, tekvando, vücut geliştirme, kick boks, basketbol, jimnastikte toplam 47 tane Milli Takım Sporcumuz var. Bu sporcularımızla İl olarak gurur duyuyoruz. Biz çok sayıda da organizasyon gerçekleştiriyoruz Balıkesir’de. 126 organizasyon gerçekleşirdik. Uluslararası Triatlon Yarışları,  Bisiklet Kriteryum ve Yol Yarışları Balıkesir’de gerçekleştiriyoruz. İsmail Akçay maratonu artık her sene beklenen bir yarış haline geldi. Yine Kurtdere Güreşleri de gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz.” DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.