Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Su sıkıntımız olmayacak’

‘Su sıkıntımız olmayacak’
30 Ocak 2015 - 0:05

Genel

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Balıkesir’in yatırımcı daireleri yaptıkları ve yapacaklarını anlattı.
GÜNEY Marmara Kalkınma Ajansı hizmet binasında yapılan toplantıda yatırımcı dairelerden Karayolları  Bölge Müdürlüğü Dursunbey-Kütahya yolunun 2015 yılında tamamlanacağını açıkladı. Küçükkuyu-Edremit arası bölünmüş yolun  bitirilmesi hedeflenirken “Burhaniye’deki kavşak çalışmalarını  sürdüreceğiz. Yoğun yağmurlar nedeniyle Ayvalık, Gömeç, Burhaniye arasında oluşan sel baskınları yüzünden bir çok menfezin yere değişirken  yeni menfezlerde eklenecek  bölgemizde  çelik bariyerler ve sinyalizasyon çalışmaları yapıldı” dendi.
DSİ  Bölge Müdürlüğü adına açıklamalarda bulunan Erol Şenöz Balıkesir’de 8 adet baraj olduğunu söyleyerek “Bu barajlarımızın doluluk oranı % 71. Bu rakam geçen yıl % 37 idi: Bu yıl ne içme suyunda ne de sulamada  sıkıntı çekmiyeceğiz” dedi. Şenöz Manyas barajında  elektrik uretimine başlandığını, sulama projesi ihalesinin de bu yıl içerisinde yapılacağını söyleyerek “Devam eden gölet inşaatlarımızın bir çoğunu  bitirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullantı.
İller Bankası  yetkilileri ise Balıkesir’de üç atık su arıtma inşaatının devam ettiğini belirterek Dursunbey, Bigadiç ve Sındırgı’nın harita işlerinin devam ettiğini bildirdi. Devlet Demir Yolları Balıkesir Sorumlusu Murat Bakır ise kurumun 16 projesini hayata geçirdiklerini söyleyerek 2016 yılına kadar  sinyalizasyonların ve makasların yenileneceğinin altını çizdi. Bakır, Yeniköy, Aksakal ve Soğucak  gar binalarının yenilendiğini yapılan en önemli projelerden olan Gökköy’deki Lojistik Köy için yapılan üst geçidin trafiğe açıldığını kaydetti. Murat Bakır, “210 bin m²’ye 18 bin metre ray döşedik ve tesislerimizi  Bakanlığımızın belirlediği bir tarihte hizmete açacağız. Her şeyimiz hazır bekliyoruz” diye konuştu.
İlçe Belediye Başkanları ve daire müdürlerinin de katıldığı toplantıya Vali yardımcısı Mehmet Suphi Olcay başkanlık etti. AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.