Balıkesir Merhaba Gazetesi

Subaşı “ABD Başkanı Soykırım Görmek İstiyorsa Tarihine Baksın!”

Subaşı “ABD Başkanı Soykırım Görmek İstiyorsa Tarihine Baksın!”
25 Nisan 2021 - 19:24

 Subaşı “ABD Başkanı Soykırım Görmek İstiyorsa Tarihine Baksın!”

 

Balıkesir AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı’ndan ABD Başkanı Joe Bıden‘In Sözde Ermeni Soykırım Açıklamasına tepki.

 

Subaşı, Biden’in 1915 olaylarına ait açıklamasının tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksun olduğunu ifade etti. Ayrıca, asılsız iddiaları esas alan açıklamaların kabul edilemez olduğunu belirtti. Özellikle de bu açıklamanın yok hükmünde olduğunu vurguladı.

 

ABD Başkanı Asılsız İftiraları Tekrar Ediyor

Subaşı, “ABD Başkanının bu tür hiçbir hukuki ve tarihi temele dayanmaya açıklamasını kabul etmiyorum. Ayrıca da şiddetle kınıyorum” dedi. Subaşı, ABD Başkanının, tek gündemleri Türkiye’ye düşmanlık olan çevrelerin asılsız iftiralarını tekrar ettiğini özellikle vurguladı.

 

Subaşı açıklamasında şunları kaydetti;

 

“Milletimizin şanlı tarihinde hiçbir zaman soykırım olmamıştır. Belgelere dayalı tarihi gerçekler, ABD Başkanının siyasi söylemleri ile değişmez. ABD Başkanı soykırım görmek istiyorsa kendi tarihine baksın! Amerika kıtasında Kızılderililere ve Kübalılara yaptığı soykırım, Vietnam ve Japonya’da yaptığı soykırım, Müslüman coğrafyalarda Afganistan, Irak, Suriye başta olmak üzere birçok İslam ülkesinde yaptıkları maddi ve manevi soykırımlar hala hafızalardadır.

Bu ve buna benzer açıklamayı yapanların asıl rahatsız oldukları gerçek, Türkiye’nin eski Türkiye olmadığı gerçeğidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye; uzun zamandır kimin ne dediğine değil, kendi söylem ve icraatlarına bakmaktadır. Kimse, özellikle geçmişlerinde Emperyalist sömürgeciliklerinin kara lekeleri olan ülkeler, Türkiye’ye tarih dersi veremez. Türkiye üzerine planları olan Emperyalist güçlere ve onların yerli işbirlikçileri olanlara şunları hatırlatmak isterim: “Öldü, bitti denilen bir ortamda dün, Kuvâ-yi Milliye ruhu ve şahlanışı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, adeta küllerinden yeniden doğarak yedi düveli ülkemizden kovduysak; bugün ve yarın aynı azim ve kararlılık ile ülkemizde Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet, Tek Devlet ülküsüdür.”

Haber: Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.