Balıkesir Merhaba Gazetesi

Subaşı: “CHP Yalan ve İftiracı Geleneğini Sürdürüyor”

Subaşı: “CHP Yalan ve İftiracı Geleneğini Sürdürüyor”
23 Nisan 2021 - 17:21

Subaşı: “CHP Yalan ve İftiracı Geleneğini Sürdürüyor”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı tehdit ve darbe imalı açıklamalara dikkat çekti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay‘ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın akıbetini Merhum Başbakanlardan Adnan Menderes’e benzetmesini, tehdit ve darbe imalı alçak ifadeler olarak niteledi.

“1960 Darbesi öncesinde Kol Kola Olanlar”

Bu ifadeler bir kere daha CHP’nin darbeci – vesayetçi – gayri milli ve anti demokratik –  ahlaksız yapısını ortaya çıkarmıştır diyen AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, “27 Mayıs 1960 darbesinden önce asker ve sivil bürokrasiyle kol kola meydanlarda dönemin CHP’li vekilleri vardı. Yassıada duruşmalarında izleyici localarından yuh diye bağıranlar da CHP mensuplarıydı. Darbeseverlik, CHP’nin genlerine kadar işlemiş kronik bir hastalıktır ve ayrıca tedavisi bu güne kadar yapılamamıştır ”dedi.

“CHP Askeri ve Bürokratik Vesayetin Güdümünde”

Subaşı, “ CHP demokratikleşemediği için, kendini yenileyemediği için, Milletin değerleriyle barışamadığı için, darbeci, fitneci, yalancı ve iftiracı geleneğini hala devam ettiriyor. Ve yine CHP, halkımızdan destek alamadığı için askeri bürokratik vesayetin güdümüne gönüllü olarak girmiş bulunmaktadır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bizler ölümü ahirete açılan kapı olarak görmekteyiz ve ölümün ne şekilde geleceğinin de hiç ama hiç önemi yoktur. AK Parti’nin kuruluşunda ve daha sonraki yıllarda Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi; “Kefenimizi giyerek Milletimize hizmet yoluna çıktık ”dedi.

Subaşı açıklamasında, “Merhum Adnan Menderes, Milletimizin gönlünde hala yaşamakta olup, darbeciler çoktan unutulup gitmiştir. Her türlü darbeyi lanetliyorum. Ayrıca darbecilere şak şak yapıp postal yalayıcıları şiddetle kınıyor, Aziz Milletime havale ediyorum. Recep Tayyip ERDOĞAN yalnız değildir ” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.