Balıkesir Merhaba Gazetesi

Subaşı “CHP’li Vekillerin Söylemi Yalan Ve İftira”

Subaşı “CHP’li Vekillerin Söylemi Yalan Ve İftira”
15 Eylül 2021 - 11:36

Subaşı “CHP’li Vekillerin Söylemi Yalan Ve İftira”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı Balıkesir Havaalanı ile ilgili CHP’li milletvekillerinin yanıltıcı bilgiler verdiğini söyledi

BALIKESİR MERKEZ HAVALİMANI AÇIKTIR!

. Balıkesir Merkez Havalimanı’na yönelik CHP’nin sylemlerine ilişkin “yalan ve iftira”diyen Subaşı, “Şehrimizin havalimanı, ihtiyaca göre gerekli hizmetleri vermeye hazır ve ayrıca açıktır.Bu havalimanımızda 2020 yılında 85 uçuş, 2021 yılında ise 24 uçuş gerçekleştirilmiş; ayrıca açık olan tesis hizmet vermeye devam etmektedir.”dedi.

“ŞEHRİN GELİŞMESİNE YÖNELİK TEKLİF VE ÖNERİ VERMEDİLER”

“Ayrıca, CHP ve vekillerinin şehrimizin daha da gelişmesi için teklif ve önerileri var mı?Bu millet CHP ve tek parti döneminde, havacılığımızı geliştirmek için cansiperane çalışan Vecihi Hürkuş ve Nuri Demirağ’a yönelik yapılan uygulamaları unutmadığı için 20 yıldır AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermektedir, ayrıca vermeye de devam etmektedir.”

“Halkımızı yanıltıyorlar”

“CHP ve vekillerinin Balıkesir Havalimanı ile ilgili yaptıkları fondaş medyalarında yer alan açıklamalar gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyunu, değerli hemşehrilerimizi yanıltmaktadır.Balıkesir Merkez Havalimanı açıktır ve işletmesi DHMİ tarafından sürdürülmektedir.Bu havalimanını “Özel uçak, askeri uçak, ambulans uçak ve ayrıca yangınla mücadele uçakları” ihtiyaç oldukça kullanmaktadır. Faaliyette olan bir tesisin işletilmesi, DHMİ tarafından yasal mevzuata uygun olarak yapılmaktadır.”

“Pandemi Şaetlarında Kısıtlı Hizmet”

Hem Sayıştay hem de TBMM denetiminde olan bir kurumu, yöneticilerini, çalışanlarını şaibeli ve ayrıca ithamla baş başa bırakmak büyük bir iftiradır diyen Subaşı açıklamasında, “CHP ve sayın vekilleri Balıkesir Merkez Havalimanı’na kaç tane uçak indiğini bizzat görmek isterlerse gidip gözlemini yapabilir, ilgili makamlardan bilgi alabilirler.

Balıkesir’de yolcu uçuşları henüz başlayamamıştır. Bunun aksini kim iddia etti?

“Şehrin Gelişmesine Engel Olmaktır”

“Maksatları “Üzüm yemek değil, bağcı dövmek” anlayışı ile havalimanını işlemez ve kullanılamaz hale getirmekse, CHP ve ayrıca sayın vekilleri şunu bilmelidir ki; “CHP ve tek parti devri uygulamaları geçti, o günler tarih oldu! Cumhur artık gerçeği görüyor ve biliyor.”“Merkez Havalimanına ve şehrimizin gelişmesini engellemeye yönelik CHP ve ayrıca vekillerinin açıklamalarını esefle karşılıyor ve bir Balıkesirli olarak kınıyorum. Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.