Balıkesir Merhaba Gazetesi

Subaşı “Devlet Ve Dış Politikanın Başarısı

Subaşı “Devlet Ve Dış Politikanın Başarısı
04 Nisan 2022 - 11:46

Subaşı “Devlet Ve Dış Politikanın Başarısı

 

Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Dünya tarihinde savaşan ülkelerin taraflarının alkışladığı  başka tablo yok dedi. Bu başarının Türk devletinin ve Türk dış politikasının başarısı olduğunu söyledi. Subaşı, “Bu konuda maalesef bir kap manda yoğurdu ile gündem dışı tutulmak kafa karışıklığına sebep olmak istenmektedir” şeklinde konuştu.

 

AYAKTA ALKIŞLANDI

Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı yaptığı açıklamada Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın bir ayını doldurduğunu belirtti. Açıklamasında,” Türkiye’mizden başka, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan başka gerçekten barış ve ateşkes için çalışan kimsenin olmadığını tüm dünya gördü. Taraflar İstanbul’a geldiler, görüşmelere başladılar. Toplantıya katılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ayakta alkışlanmıştır. ”dedi.

“DÜNYA ÖVGÜ İLE BAHSEDİYOR MUHALEFETSE SORUN”

Tüm dünya bize onur verecek bu girişimden övgü ile bahsederken, Türkiye’mizdeki muhalefet ise bir kap manda yoğurdu üzerinden gündemi sulandırmaktadırlar. Sadece gündemi sulandırmakla kalmıyorlar, zihinlerinde yer etmiş olan Mandacılık düşüncesini, bir kap manda yoğurdu ile subliminal mesaj ile açığa çıkarmaktadırlar. Birçok defalar gündeme getirdik. Türkiye’mizin en büyük sorunu muhalefet sorunudur demiştik. Bunun için Türk devleti ve o’nun lideri dış politikada adil olduğu için, savaşan iki düşman ülkenin heyetleri tarafından ayakta alkışlandı.

TÜRKİYE CEVABINI DOLMABAHÇEDE VERDİ

“Dünya tarihinde savaşan ülkelerin taraflarının alkışladığı bir başka tablo var mıdır, hayır yoktur. Bu başarı Türk devletinin ve Türk dış politikasının başarısıdır. Ve maalesef bir kap manda yoğurdu ile gündem dışı tutulmak kafa karışıklığına sebep olmak istenmektedir. Daha birkaç ay öncesinde aralarında kongre üyesi olan ABD ve AB’deki bazı siyasi otoriteler Türkiye’nin NATO üyeliğinin gerekliliğini sorguluyordu. Muhalefet ‘de alkışlıyordu Türkiye’nin tecridi ile ilgili bu sözleri. Türkiye ise cevabını Dolmabahçe’de verdi, barış için umudun öncüsü oldu. NATO’daki farkını da herkese gösterdi.”

BİR KADIN BAŞKANA YAKIŞMAYAN USLUP ‘KINIYORUM’

“6+1 ittifak, Milletsiz ittifak, ‘Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş’ ittifak, Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun ittifakı, Her geçen gün ülke ve dünya gündemi ile ilgisi alakası olmayan konularda açıklamalar yapıyorlar. Güler misin? Ağlar mısın? İP Genel Başkanı ve İP Yetkilileri “Çamur at, izi kalsın” politikasında CHP Genel Başkanı ile yarışmaya devam ediyorlar. Birileri Meral Akşener’e fena gaz vermiş. En son diline doladığı yalan ise 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımı ve maliyeti üzerine oldu. Bir kadın Genel Başkan’a yakışmayan üslup ve tavrı kınıyorum, “Bay Kriz” yakıştırmasını kendi partisinin “Kerestelerine” iade ediyorum.” Haber: Nursima Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.