Balıkesir Merhaba Gazetesi

Subaşı “Muhalefet Bütçe Hariç Herşeyden Bahsediyor İzleyin!”

Subaşı “Muhalefet Bütçe Hariç Herşeyden Bahsediyor İzleyin!”
16 Aralık 2021 - 19:09

Subaşı “Muhalefet Bütçe Hariç Her şeyden Bahsediyor İzleyin!”

Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı TBMM Bütçe Görüşmelerinin sürdüğüne işaret ederek “Lütfen TBMM görüşmelerini izleyin! Dedi.

Subaşı görüşmelerde geçen sürece değindiği yazılı açıklamasında, “CHP-HDP-İP ne yapmak istiyor? Kullandığı dil, kimin dili, kime hizmet ediyor? “Diliniz kimliğinizdir” sözü gereği, dil ve üslupları gerçekten TBMM çatısına, Gazi Meclis’e hiç ama hiç yakışmıyor. Muhalefet bütçe görüşmelerinde bütçe hariç her şeyden bahsediyor ”dedi.

KULLANILAN DİL VE ÜSLUBA DİKKAT ÇEKTİ

“Muhalefetin dili, kimin dilidir?” milletime havale ediyorum diyen Subaşı, “Aynı muhalefet CHP-HDP-İP, “KHK’lılara af çıkaracağız” diyorlar.Peki, KHK ile kimler memuriyetten atıldı?Terör bağlantılı kişiler KHK ile görevlerinden alındılar.PKK-PYD-YPG-FETÖ-DEAŞ-DHKP-C ve diğerleri…Bu tehlikeli adımın bir sonrası ise “Terör örgütü başı Pensilvanya’daki FETÖ lideri ile İmralı’daki PKK başına af getirmek mi” olacak?Soruyorum, FETÖ lideri ile bölücü örgüt liderine, bebek katiline de af çıkaracak mısınız?Tekrar ifade etmek istiyorum:Bu CHP; Atatürk’ün CHP’si değil, “Sadece Kurucusunun Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğu, sırtını terör örgütüne dayadığını ilan eden, HDP’nin yörüngesine girmiş” bir parti haline gelmiştir bugünkü CHP. Başta CHP olmak üzere İYİ Parti’yi ve kullandıkları dili, üslubu Aziz Milletimize havale ediyorum.”ifadelerine yer verdi.Muhammed Can Akyürek

“HANGİ DİL’İN KULLANILDIĞINA DİKKAT EDİN”

Devletin Valisine “Sömürge Valisi” diyen dil,Devletin güvenlik güçlerine “Faşist Güçler” diyen dil,Hapishanedeki mahkûmlara “Esir-Rehin” diyen dil,“Türkiye’de rehin, esir var mıdır” soruyorum? diyen Subaşı , “Gazi Meclis’in çatısı altında “Bağımsız Kürdistan” diyen dil,Seçmenin %52 oyu ile seçilmiş Cumhurbaşkanı’na yapılan hakaretler, “Sarayın Bütçesi” yakıştırmaları…Bu dil, hangi Devletin Bakanlarına hakaret edeceksiniz ama o Bakanlar cevap vermeyecek, sessiz kalacak… Cevap verince, vay efendim, “Sen atandın ben seçildim. ”Unutulmasın ki, o Bakanlar da Milletvekilleri ile aynı yemini ederek göreve başlamışlardır. Bakanları atanmış diye küçümseyen, hakaret eden dil, kimin dili?Şunu bilmeliler ki, Cumhurbaşkanımızın Yardımcıları olan Sayın Bakanlarımız, adeta adanmış vaziyette çalışıyorlar. Evet hepsi kendilerini Milletine adamış insanlardır. Adanmış bir şekilde çalışmaktadırlar.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.