Balıkesir Merhaba Gazetesi

Subaşı “Stokçuluk Yapanları Uyarıyoruz; Sonuçları Ağır Olacak”

Subaşı “Stokçuluk Yapanları Uyarıyoruz; Sonuçları Ağır Olacak”
06 Ocak 2022 - 14:21

Subaşı “Stokçuluk Yapanları Uyarıyoruz; Sonuçları Ağır Olacak”

Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı stokçuluk konusunda fırsatçılara göz açtırılmayacağını söyledi ve bir açıklama yaptı.Subaşı, “5 Ocak 2022 tarihinde TBMM Genel Kurulunda Kısa adı stokçulukla mücadele olan 298 sıra sayılı kanun teklifini yasalaştırdık. Her nedense özellikle bu kanuna Muhalefet partileri başta CHP olmak üzere HDP ve İP şiddetle karşı çıktılar, engellemek için ellerinden geleni yaptılar.”dedi.

“Kesinlikle fırsatçılara göz açtırılmayacak!”

Subaşı açıklamasında, “Haksız fiyat artışlarının önüne geçme konusunda kararlıyız. Tedarik zincirlerinin tüm aşamalarına dönük devletimiz tedbirlerini almayı sürdürüyor.

Bu anlamda hayata geçirdiğimiz düzenleme büyük önem taşıyor.

Üretici, tedarikçi, perakendeci tarafından piyasa dengesini bozan eylemler misliyle cezalandırılacaklar. Fırsatçılığa asla göz yummayacağız, geçit vermeyeceğiz.

Bu eylemlerde bulunanlara 100 bin liradan 2 milyon liraya kadar para cezası uygulanacak.”dedi.

“TEDBİR ALMAK VAZİFEMİZ”

Subaşı devamında, “Ülkemizin ekonomik bağımsızlığını tesis etmek için hep birlikte millet olarak büyük bir çaba sarf ederken bunu baltalamak isteyenlere asla geçit vermeyeceğiz.

Hükümet olarak tüm tedbirleri almak bizim vazifemiz.Üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.Türkiye’nin büyümesini durdurmak isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacak. Zulüm planı, baskı ve ekonomik saldırı düzeni alınan bu tedbirlerimiz sayesinde nefessiz kalmaya mahkûm olacak.

İstihdam, yatırım, üretim ve ihracat odaklı büyümemizin önüne kimse geçemeyecek. Milletimizin huzurunu kaçırmaya yönelik bu ve benzeri tutum ve ayrıca davranışların önüne geçtik, geçmeye de devam edeceğiz. Türkiye tarihinin birçok defa ekonomik saldırılara sahne olduğu günümüzde yine farklı bir ekonomik mücadele yaşanmaktadır. Geçmişte çok defa yaşadığımız gibi ayrıca yine milletimiz ile birlikte ekonomik bir mücadele veriyoruz.

Kuralsız, başıboş davranışlarla piyasayı kirletme hevesi taşıyanlar devletimizin varlığı ve gücünü gördüler, görüyorlar.Milletimizi sömürme gayesiyle yola çıkan stokçu ve ayrıca fırsatçılar hak ettikleri cezayı alacaklar.”şeklinde konuştu.

FİNANSAL İSTİKRAR VURGUSU

Subaşı ayrıca, “Ülkemizin ekonomik dengelerini bozmaya kimsenin hakkı ve selahiyeti yok. Herkesin kazandığı, refah düzeyinin arttığı güzel günlere ayrıca kilit vuramayacaklar. Piyasayı kirletme gayretiyle yola koyulanlar ayağını denk almalıdır.

Milletin huzuruna göz dikenlere karşı hükümetimiz sessiz kalacak değildir. Milletimiz müsterih olsun.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerekli görülen tüm tedbirler alınıyor.

Ekonomik ve finansal istikrarı sağlamaya, toplumsal refahı artırmaya hep birlikte kararlılıkla devam edeceğiz.Bu yasa teklifi ile ayrıca LPG depolama kapsamının genişletilmiştir.

Limanlarda işletme hakkı yükümlülüklerini yerine getirenlerin sözleşme sürelerinin uzatılacağı yasalaşmıştır.Yenilenebilir enerjide yerli üretim kapasitesi ayrıca desteklenmektedir.

Tüm oda ve borsa alacaklarında icra takip işlemleri 2023 yılı sonuna kadar durdurulmuştur.”dedi.

“İKİ ÇİFT LAF EDEMİYORLAR NEDEN?”

Subaşı,”İşte buraya kadar söylediklerimize, bu kanun teklifine nedense başta CHP olmak üzere HDP ve ayrıca İP anlaşılmaz bir şekilde karşı çıkmışlar.

Neden? Muhalefet partileri kamu kurumlarına kafa tutmayı, tehdit etmeyi, habersiz ve ayrıca randevusuz kamu kapılarına baskın vari gidip şov yapmaları, acaba kendilerine verilen rol gereği midir?

Bu muhalefetin kaos ve yıkıcı tavır/tutumlarını Aziz Milletimize havale ediyorum.”ifadelerini kullandı.Nursima Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.