Balıkesir Son Dakika Haberleriİlçe HaberleriTürkiye Gündemi

Suç Örgütlerine Nefes Aldırmadılar: 6 Suç Örgütü Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 ilde gerçekleştirilen “Mahzen-35” operasyonları sonucunda 6 farklı suç örgütünün çökertildiğini duyurdu.

Suç Örgütlerine Nefes Aldırmadılar: 6 Suç Örgütü Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 ilde gerçekleştirilen “Mahzen-35” operasyonları sonucunda 6 farklı suç örgütünün çökertildiğini ve operasyonlar kapsamında elebaşlarının da aralarında bulunduğu 46 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya’nın verdiği bilgilere göre, Antalya’da Engin Tatar, Balıkesir’de Mehmet Canbaz, Gaziantep’te Eyyüp Doğruer, Konya’da Recep Örnek, Mersin’de Okday Gün ve Uşak’ta Erkan Saltık liderliğindeki 6 ayrı organize suç örgütü ortaya çıkarıldı.

Operasyonlar neticesinde elebaşlarının da bulunduğu toplam 46 şüpheli yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda, Antalya, Balıkesir, Gaziantep, Konya, Mersin ve Uşak İl Emniyet Müdürlükleri, KOM Şube Müdürlüklerince yürütülen çalışmalarda, organize suç örgütü üyelerinin kumar, tefecilik, silahlı saldırı, şantaj gibi suçlarla faaliyet gösterdikleri belirlendi. Operasyonlar sonucunda ise 30 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet av tüfeği, otomatik silah, çeşitli miktarda uyuşturucu madde ve büyük miktarlarda Türk Lirası ele geçirildi

İHA

Erdek’te Esrar Yetiştiren Şahıs Yakalandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu