Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sudanlı aileye ziyaret

Sudanlı aileye ziyaret
27 Mart 2015 - 0:03

Genel

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konan ‘Biz Bir Aileyiz’ ve Plevne İlkokulu tarafından uygulanmakta olan ‘Bir Fincan Kahve’ projeleri kapsamında aile ziyaretleri gerçekleştirilmeye devam ediliyor.

Bu ziyaretler kapsamında son olarak Plevne İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Sudanlı Muhammed’in ailesi ziyaret edildi. Ziyarette Plevne İlkokulu Müdürü Tevfik Yıldırım ve sınıf öğretmeni Hakan Çelikyay, Muhammed’in okula uyum sağladığını belirterek, okulun başarılı öğrencileri arasında olduğunu belirttiler.

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercüment Kutlu ise aileden Türkiye’de yaşadıkları süre zarfında dilimizi ve kültürümüzü öğrenmeye özen göstermelerini rica etti. Kutlu aynı zamanda ailenin her hangi bir konuda ihtiyaç duymaları halinde kendilerine başvurabileceğini de sözlerine ekledi. Kutlu, uygulamakta oldukları ‘Biz Bir Aileyiz’ projesinin yararlı olduğunu belirterek, okul, aile ve öğrenci arasındaki bağların daha da sıkı kurulduğunu ifade etti. Plevne İlkokulu’nun bu yıl aldıkları onay ile başlattığı ‘Bir Fincan Kahve’ projesinin önemine değinen Kutlu, her iki projenin de uygulama aşamalarında başta proje ekibi olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

Ziyaret sonunda Sudanlı aile, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarete Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Ercüment Kutlu, Okul Müdürü Tevfik Yıldırım, Sınıf Öğretmeni Hakan Çelikyay ve Altıeylül Proje Ekibinde görev yapan Hatice Kınıklıoğlu ile Necibe Gürlerol katıldı. GAMZE ATİLA

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.