Balıkesir Merhaba Gazetesi

SULTANLAR MAĞLUBİYETLE BAŞLADI

SULTANLAR MAĞLUBİYETLE BAŞLADI
18 Mart 2016 - 9:44

Genel

SULTANLAR MAĞLUBİYETLE BAŞLADI

Kadınlar Voleybol 2.Ligi’nde play-off yarı final maçları başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ilk maçında Beşiktaş’a 3-0 mağlup oldu.

Bursa Cengiz Göllü Spor Salonu’nda oynanan maçın setlerini Beşiktaş; 25-21, 25-18, 25-12 ile kazandı. Grubun diğer maçında Bolu Belediyespor, Güç Koleji Pursaklar Voleybol İhtisas’ı 3-1 mağlup etti.

Maça 2 ekipte dengeli başladı ve ilk setin başında karşılıklı sayılar geldi. Beşiktaş ilk teknik mola öncesinde Rosa Yarimar-Cansu Özbay ikilisiyle etkili oldu ve teknik molaya 8-5 üstünlükle girdi. Teknik mola sonrasında Sultanlar  ritim buldu. Balıkesir Bş. Bld teknik mola sonrasında bulduğu seri sayılarla ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi. İlk setin sonunda çekişmeli bir oyun vardı. Beşiktaş setin sonunda tempoyu yükseltti ve ilk seti 25-21 kazandı.(1-0)

Beşiktaş 2. sete oldukça tempolu başladı ve ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Teknik mola sonrasında Beşiktaş  orta oyuncusu Ceylan Arısan’ın smaç sayılarıyla oyunu önde götürmeye devam etti. Balıkesir BŞB oyunun bu bölümünde organize hücum ederek oyunun içinde kaldı. Beşiktaş 2. teknik molaya 16-13 üstünlükle girdi. Balıkesir Bş. Bld. 2. teknik mola sonrasında Beşiktaş’ı yakalamayı başardı. Siyah-beyazlılar setin sonunda avantajını korudu ve rakibinin öne geçmesine izin vermedi. Beşiktaş arka arkaya bulduğu seri sayılarla 2. seti de 25-18 kazandı ve durumu 2-0’a getirdi.

Beşiktaş 3. sete de oldukça organize başladı. Setin başında Merve Gülaç’ın servisleriyle rakibine zor anlar yaşatan Beşiktaş ilk teknik molaya 8-3 üstünlükle girdi. Siyah-beyazlılar teknik mola sonrasında oyundaki kontrolü tamamen ele geçirdi. Beşiktaş Balıkesir BŞB’nin yanına yaklaşmasına izin vermedi ve baştan sona önde götürdüğü seti 25-12 aldı.(3-0)

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.