Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sürdürülebilir enerji için proje başlatıldı

Sürdürülebilir enerji için proje başlatıldı
25 Ekim 2014 - 0:09

Genel

Balıkesir Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Derneği, ‘Ekolojik Olarak Okuryazarız’ projesi tanıtımı ve bilgilendirme amacıyla Necati Bey Eğitim Fakültesi Sosyal Tesisleri’nde bir toplantı gerçekleştirdi.

DERNEK üyeleri Ersin Akyüz, Arman Zafer Yalçın ve Burcu Güngör Cabbar’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya birçok akademisyen katıldı. Kurucu Üyelerden Burcu Güngör Cabbar yaptığı konuşmasında sürdürülebilir enerjinin önemini ve bu enerji modelinin gelecek nesillere aktarmanın önemini vurguladı. Cabbar, 2010 yılından bu yana farklı çalışmalarla bu modelin tanıtımı ve faydalarını farklı etkinliklerle tanıtan derneklerinin, yeni projeleriyle bu bilgileri yeni nesillere aktarmak ve gelecek kuşakları bilinçlendirme amacında olduğunu söyledi.

 

Proje kapsamında Balıkesir, Ayvalık, Manyas, Bigadiç ve Edremit ilçelerinde 5, 6 ve 7. sınıfta okuyan 200 öğrenciye eğitim verileceği açıklandı.. Eğitimler 14 Kasım tarihinde başlayacak ve 20’şer kişilik 10 gruptan oluşacak. Eğitimler, Cumartesi ve Pazar günleri 8’er saat olmak üzere her grupta 2 eğitmen olacak şekilde gerçekleştirilecek. Mart ayında eğitimlerin sonunda projede yer alan alan öğrencilerin yaptığı çalışmalar Ekoçocuk adlı sergide ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. HABER: SEDAT KAYA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.