Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sürekli arızalanıyormuş

Sürekli arızalanıyormuş
13 Aralık 2014 - 0:18

Genel

Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısı kaldırıldı. Yazının; “ışıklarının bir yıldır sürekli arızalanması” sebebiyle  kaldırıldığı açıklandı. Yerine ‘led ışıklı’ Türk Bayrağı konuldu.

Son yıllarda ortaya çıkan tartışmalardan biri de Balıkesir’de yaşanıyor. Milli Kuvvetler Caddesi’nde önceki belediye yönetimi döneminde konulan “Ne Mutlu Türküm” ışıklı yazısı kaldırıldı. Uyguluma kamuoyunda tartışmaya sebep oldu. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ışıklı yazının kaldırılmasının sebebi, “sürekli arızalanması” olarak bildirildi.

Açıklamada, “Şehir merkezindeki en büyük ana arter olan Milli Kuvvetler Caddesi’nin girişlerinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün veciz sözü, ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ yazısı maalesef yaklaşık 1 yıldır süren arızalanmalarından dolayı harflerde ve değişik bölümlerde sönmeler yaşandığı için meydana gelen olumsuzluğun giderilebilmesi için sökülmek zorunda kalınmıştır” denildi.

 “LEVHA KALDIRILARAK ARIZALARA SON VERİLDİ!”

Şehrin güzelleştirilmesi için yeni uygulamalar yapıldığı belirtilirken, “Bu kapsamda Milli Kuvvetler Caddemizin her iki girişine de özel olarak tasarlanan rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı Türk Bayrağımız konulmuştur” denildi. Açıklamada böylelikle arızalanmaların da önüne geçildiği belirtilirken,  Işıklarının arızası giderilemeyen yazının yerine ‘led ışıklarla’ donatılmış Türk Bayrağı konulduğu bildirildi.

Açıklamamada “Tekrar hatırlatmak isteriz ki, önceki yazılı levhanın kendine özel teknik özellikleri nedeniyle uzun zamandır devam eden arızalanmasından dolayı yaşanan olumsuzluklar böylelikle önlenmiş, yazı sökülmek zorunda kalınmış, bunun yerine büyük ebatlarda ve tamamen özel tasarlanan ‘led ışıklarla’ donatılı şanlı Türk Bayrağımız konuşlandırılmıştır. Ay-Yıldızlı Bayrağımız şehrimizi süslemeye, semalarımızda da nazlı nazlı dalgalanmaya devam edecektir” denildi. HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.