Balıkesir Merhaba Gazetesi

Susurluk’ta Kitap Kafe Açıldı ‘’Eskisini Getir Yenisini Götür ‘’

Susurluk’ta Kitap Kafe Açıldı ‘’Eskisini Getir Yenisini Götür ‘’
02 Eylül 2022 - 16:45

Susurluk’ta Kitap Kafe Açıldı ‘’Eskisini Getir Yenisini Götür ‘’

 

Balıkesir’in Susurluk İlçesinde Kitap Kafe projesi hayata geçirildi. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney ve yazar Rıfat Ilgaz ve birçok isim kitap kafenin açılışında yer aldı.

 

 

‘’GELECEĞİMİZ İÇİN!’’

Susurluk İlçesinde kitap kafe açılışı yapıldı. Açılışın öncesinde gösteriler düzenlendi, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney açılış öncesi konuşma yaptı. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney konuşmasında ‘’ Geleceğimiz olan çocuklarımız, gençlerimiz için önemli bir yere sahip olacak. Kitap Kafemizin açılışını Aydın Ilgaz’ın değerli katılımlarıyla gerçekleştirdik. Açılışımıza gelerek değerlerimize sahip çıkan tüm hemşerilerimize teşekkür ederim’ ’dedi.

‘’DÜNYANIN EN SAĞLAM ŞEYİ KAĞIT ‘’

Unutulmaz yazar Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz’ın katılımıyla gerçekleşen açılışta Kırgızistan Halk Oyunları ekibi gösterisini yaptı.  Aydın Ilgaz Kitap kafede bir söyleşi gerçekleştirdi. Ilgaz yaptığı söyleşide: ‘’ İnsanlık tarihinde çivi yazısıyla başlayan ve hala o el yazısı kalıcı ve dünyanın en sağlam dengesi olan kâğıda yazılması, teknoloji elektrik kesilir yok olur ama kağıda yazılan el yazısı veya kağıt üzerine yazılan şeyin en sağlam olduğuna inanıyorum’ ’ifadesini kullandı. Söyleşisi ardından ” Eski Kitabını Getir, Yenisini Götür ” projesi ile kitapseverlere Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eserlerini okuyuculara imzaladı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.