Balıkesir Merhaba Gazetesi

 Süt Dede üreticileri bilgilendirdi

 Süt Dede üreticileri bilgilendirdi
25 Kasım 2014 - 0:09

Genel

Altıeylül ilçesi süt üreticileri, Sütaş Eğitim Merkezinde teknik geziye katıldılar. Sütaş Süt Hayvancılığı Eğitim Merkezi Müdürü ‘Süt Dede’ lakaplı Mecit Özdemir, katılımcılara bilgiler verdi.

Altıeylül Belediyesi’nin Altıeylül Hayvancılık Sektörü Master Eylem Planı çerçevesinde Altıeylüllü süt üreticileri, Sütaş Eğitim Merkezinde bir günlük teknik geziye katıldılar. Güney Marmara Kalkınma Ajansı(GMKA) Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında, Balıkesir Üniversitesi, Altıeylül Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Balıkesir Karesi ve Altıeylül Süt ve Süt Üreticileri Birliği katkılarıyla hazırlanan Altıeylül Hayvancılık Sektörü Master Eylem Planı çalışmaları devam ediyor.

Süt sığırı yetiştiricilerine, Altıeylül Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü organizasyonunda Sütaş Eğitim Merkezinde katıldıkları teknik gezide Sütaş Süt Hayvancılığı Eğitim Merkezi Müdürü ‘Süt Dede’ lakaplı Mecit Özdemir, süt sığırcılığı yapan vatandaşlara süt ve süt sığırcılığı hakkında önemli teknik bilgiler verildi. Eğitime katılanlar,  süt sağımı ünitesinde sütün sağım aşamalarını izlediler. Süt sığırcılığında, hayvanın doğumdan büyümesine ve beslenmesi ile ilgili aşamalar hakkında bilgiler aldılar. Biyogaz tesisini gezdiler. Sütaş eğitim merkezinin laboratuvar ve yem üretim merkezlerinde de çalışmalara katıldılar. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.