Balıkesir Merhaba Gazetesi

Süt üreticisi memnun

Süt üreticisi memnun
18 Aralık 2014 - 0:19

Genel

HAYKOOP Başkanı Faruk Özen, bu yıl süt fiyatlarından üreticinin de sanayicinin de memnun olduğunu; 2014 yılının iyi geçtiğini, 2015 yılından da umutlu olduklarını söyledi.

Balıkesir Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) Başkanı Faruk Özen, birliğe bağlı kooperatiflerin başkanları ile yaptığı toplantıda 2014 yılının, süt sektöründe hem üreticiler, hem sanayiciler, hem de tüketiciler açısından çok olumlu  geçtiğini,  2015 yılından ad umutlu olduğunu söyledi. Balıkesir Köftecisi’nde yapılan toplantıda konuşan Faruk Özen, toplantının Süt Konseyi toplantısı ile aynı zamana geldiğini belirterek bundan mutlu olduğunu söyledi.

Balıkesir’in süt sektörünün gözdesi olduğunu vurgulayan Özen, sektörünün durumunu üretici ve sanayici açısından değerlendirirken, sektöre her yıl yeni yatırımcıların katıldığını bunun memnuniyet duyduklarını söyledi. Özen, Rus pazarının açılmakta olduğunu, bu ülkeden de taleplerin geleceğini, Şubat ayında da okul sütü talepleri ile sektörün daha da canlanacağını belirtti. Haykoop Başkanı Faruk Özen, süt üretiminde maliyetlerin düşürülmesi için üreticilere de tavsiyelerde bulundu. Özen, Balıkesir’in topraklarının verimli olduğuna dikkat çekerek, üreticinin kendi topraklarında yemlik yetiştirmesini önerdi. Özen, Haykoop’un Ulusal Süt Konseyi üyesi olduğunu, Balıkesir’de günlük 650 ton civarında süt pazarlandığını kaydetti.

HABER: HAYATİ KARAKURT

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.