Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘SÜTÜ DAĞITMAYI TERCİH EDERİZ’

‘SÜTÜ DAĞITMAYI TERCİH EDERİZ’
21 Mart 2016 - 0:26

Genel

‘BİZ SÜTÜ DAĞITMAYI TERCİH EDERİZ’

Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümüne denk getirilerek, süt üreticisine destek olmak amacıyla dağıtılan süt hakkında açıklamalarda bulunan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, ‘Biz sütü dökmek yerine dağıtmayı tercih ederiz.’ Dedi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Gününde, Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından alınan 6 ton süt 7 farklı camide halka ücretsiz olarak dağıtıldı. Litresini 1,19 kuruştan alarak süt üreticilerine destek olmayı amaçlayan projede Ak Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, ,  Büyükşehir Başkan Vekili Birol Şahin,  Karesi Belediye Başkan Vekili Yasin Sağay, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Süt Üreticileri Birliği Balıkesir Şube Başkanı Cihat Şimşek vatandaşlara süt dağıtımında bulundular. Zağnospaşa camiinde yapılan süt dağıtımına katılan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, sütü dökmek yerine dağıtarak üreticiye destek olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

‘Şovdan Öteye Geçmemişti’

Sütü dağıtarak, farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyleyen Süt Birliği Başkanı Cihat Şimşek, ‘Bizden bu sütleri ücretleri ile alarak halkımıza dağıtan belediyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Bazı kesimlerin kamuoyunda tepki oluşturmak için yaptıkları küçük çaplı, cılız eylemler şovdan öteye geçmemiştir. Sütü onlar gibi yere dökmek bizim içimize sinmez, bu kişiliğimize ters. Bu bağlamda sütü halkımıza dağıtan ve etkinliği bu anlamlı günde yapan belediyelerimize teşekkür ediyorum. Yaptıkları bu anlamlı dağıtımla hem halkımızı sevindirdiler hem de süt üreticilerimize destek oldular.’ diyerek, CHP Altıeylül İlçe Başkanlığının 16 Şubat tarihinde yaptığı süt dökme eylemini eleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.