Balıkesir Merhaba Gazetesi

SYAL öğrencileri meslekleri tanıdı

SYAL öğrencileri meslekleri tanıdı
26 Aralık 2014 - 0:04

Genel

Geleceğin hukukçu ve mühendisleri mesleki inceleme yaptı.

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencileri, Adalet Sarayı’nı ve BEST’i ziyaret ederek meslek seçimlerinde yardımcı olacak bilgiler edindiler.

Öğrencilerinin, meslek seçerken daha bilinçli olmalarını ve doğru kararlar vermelerini sağlamak isteyen Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi (SYAL) öğretmenleri, Adalet Sarayı ve BEST’e mesleki gezi düzenlediler. Otuz kişilik önceki  grubu, önceki gün gün Rehber Öğretmen Hatice Ergül’ün organizasyonuyla Adalet Sarayı’na gittiler. Hukuk Fakültesi´nde öğrenim görmek isteyen öğrenciler,  Adliye’de; Ağır Ceza, Asliye ve İş Mahkemelerinde çok sayıda duruşma izleyerek hukukçuların çalışma koşullarını öğrenmiş oldular. Öğrenciler, hakim, savcı ve avukatlardan merak ettikleri konular hakkında bilgiler aldılar.

Bir başka öğrenci grubu da, Mühendislik dalları hakkında bilgi edinip üniversite sınavına motive olmaları amacıyla Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri’ni(BEST) ziyaret ettiler. Öğrenciler, BEST’aki üretim aşamalarını incelediler, mühendislerden bilgiler aldılar. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.