Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tabip Odası “İsyan Ediyoruz”

Tabip Odası “İsyan Ediyoruz”
03 Ağustos 2021 - 11:14

Tabip Odası “İsyan Ediyoruz”

Balıkesir Tabip Odası Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklama ile “uyarılarımıza, öngörümüze ve ilgili otoriteye iletmemize rağmen 1 Temmuz’dan itibaren kontrolsüz açılma ile Varyant virüs ülkemizde hızla yayılıyor”dedi.

Yapılan açıklamada, “vaka sayısı % 300 den fazla arttı ve günlük ölüm sayıları da ne yazık ki 100’e yaklaştı. İtiraf etmek gerekirse Pandemi sürecinin yönetiminde ne kapanmayı ne de açılmayı beceremedik. Sağlık kaygıları ile değil ekonomi, turizm vb. kaygılar ön plana çıktı.

Oysa Pandemi ile mücadele topyekûn olmalıdır. Bir taraftan yoğun bakımda, ameliyathanede, polikliniklerde, PCR testinde, filyasyonda, hasta takibinde, aşı yapımında hekimler ve sağlık çalışanları her türlü zor koşula rağmen her yerde işinin başında ve canhıraş çalışıyor.Emek sarfediyor, öbür yandan yönetilemeyen sürecin getirdiği açılıp saçılmalar.” dediler.

Bu dönemde varyant virüsle yarışarak hızla aşı yapmamız gerekirken 3-4-5 Ağustos tarihlerine BİONTEK aşı randevuları iptal edilmekte, vatandaşlar aşılarını yaptıramadan sağlık kuruluşlarından geri dönmektedir.

Bu süreçte o kadar yaz-bozla karşılaştık ki, bir taraftan vatandaşı aşı için ikna ediyoruz, bir taraftan da aşı randevuları iptal ediliyor.Derhal yeterli aşı sağlanarak bu duruma son verilmelidir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.