Balıkesir Merhaba Gazetesi

TABİPLERE ZİYARET

TABİPLERE ZİYARET
17 Ocak 2015 - 0:01

Genel

Milletvekili Nedret Akova ve Manisa Milletvekili Özgür Özel dün Tabip Odasını ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Eczacı Özgür Özel, Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Nedret Akova, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mete Erol ve partililer Tabip Odasını ziyaret ettiler.

Tabipler Odası Başkanı Fikret Şahin’den Oda ve faaliyetleri hakkında bilgiler alan vekiller Şahin tarafından önümüzdeki hafta Necati Eğitim Fakültesinden yapılacak olan Keman ve Piyano Resitaline davet edildi. CHP Balıkesir Milletvekili Nedret Akova Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin’e yönetimde kadın üyelerin olup olmadığını sordu. Şahin ise, yönetimde olmasa da denetim kurulumuzda, disiplin, delegelerimizde ve basın komisyonumuzda var diye cevapladı. Şahin şöyle devam etti; “Biz abi kardeş çerçevesinde çalışıyoruz. Görev almak isteyen herkese kapımız açık. Biz ekip halinde çalışıyoruz. Yönetim anlayışımızda herkes elini taşın altına sokmuş durumda. Hepimiz o yükü kaldırıyoruz. Güzel bir ekibimiz var.

AĞAÇ KATLİAMINA ‘HAYIR’

Tabip Odası yeni projeleri hatıra ormanı ile ilgili vekillere bilgiler verdi. Her yerde yapılan ağaç katliamlarına karşı duyarlılığı arttırmak için yaptıkları proje ile Balıkesir Tabip Odası olarak bir ilke imza attıklarını söylediler.

ZEYTİN YASASI GÜNDEMDE

Balıkesir Milletvekili Nedret Akova, mecliste zeytin yasasının yeniden gündeme geleceğini söyledi ve şöyle devam etti; “Zeytin yasasında değişiklik yapılıyor ve bu değişikliklerinde de 25 dekarın altındaki yerler zeytinli saha tanımından çıkarılıyor. Zeytinlik alanlara 3 km mesafede ağaçlara zarar verecek zeytin fabrikası dışında hiçbir tesis yapılamaz diye bir hüküm vardı. Şimdi bunun tamamını değiştiriyorlar. Zeytinli saha tanımını değiştirerek 25 dekarın altı zeytinlik olmayacak. O zaman ne olacak her türlü ruhsat verilecek. Maden ocaklarına, taş ocaklarına ruhsat verecekler. Zeytinlik alanlarımız çok ciddi tehlikede. Sizin bu ağaç dikme duyarlılığınız ne kadar doğruysa mevcut ağaçları koruma konusunda da aynı duyarlılığı göstermeliyiz”

HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.