Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tahsilat ayağınıza gelecek

Tahsilat ayağınıza gelecek
16 Ekim 2015 - 0:19

Genel

BASKİ’in gezici su faturası tahsilatı araçları, törenle hizmete sokuldu. İlk tahsilat açılışta uygulandı. Araçlar, kırsal mahallerde, şehrin ihtiyaç duyulan bölgelerinde tahsilat yapacak.

Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi, (BASKİ) 10 adet gezici tahsilat aracını Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda düzenlenen törenle hizmete soktu.

Gezici tahsilat araçlarının, vatandaşın ayağına kadar giderek, kırsal bölgelerde ve şehrin belirli noktalarında su faturalarının tahsilatını yapacağı, araçlarının toplam 1 milyon liraya mal olduğu bildirildi.

İçerisinde: Güvenlik kamerası, jeneratör, bilgisayarlar, şifreli güvenlik kapısı bulunan araçlarda, 1 güvenlik görevlisi, 1 tahsilat memuru olmak üzere en az 2 kişi görev yapacak.

BASKİ, bu araçlara ek olarak 7 adet acil müdahale aracı da satın aldı. Alınan bu acil müdahale araçlarının iç donanımı ve ekipmanlarının da hazırlıklarının devam ettiği bildirildi. Acil müdahale araçları ile her türlü altyapı arızalarına müdahale edileceği bildirildi.

İLK FATURA TAHSİL EDİLDİ

Mobil tahsilat araçlarının hizmete alınması törenin ardından ilk tahsilat da, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Osman Sünnetçi’nin su faturası tahsilatı yapılarak uygulandı.

Kurban kesilerek dualarla yapılan açılış törenine: Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Milletvekili Adayları Kasım Bostan, Mustafa Canbey, Belediye Meclis Üyeleri, bürokratlar ve BASKİ çalışanları katıldı.

HER YERDE HİZMETTEYİZ

Törende bir konuşma yapan BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, mobil tahsilat araçları ile anlamlı bir hizmetin devreye sokulduğunu belirterek, BASKİ’nin çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Bayram, BASKİ’nin personel sayısıyla, teknik kadrosuyla ve 893 tane kırsal, 222 tane merkez olmak üzere tüm mahallelerde hizmet etmekte olduğunu belirtti. Bayram, 185 ya da 444 1 185 ya da 153 Beyaz Masa hattıyla vatandaşların her an hizmetlerinde olduklarını belirtti.

665 BİN ABONEYE ULAŞILDI

Türkiye’de yeni kurulan su ve kanalizasyon idareleri arasında çok iyi bir seviyede olduklarını belirten BASKİ Müdürü Mustafa Bayram, abone sayılarının 665 bin’e ulaştığını açıkladı. Bayram, “BASKİ olarak 54 noktada tahsilât hizmeti veriyoruz. Bunun yanı sıra internet hattında hizmet veriyoruz. Ziraat Bankalarının tüm şubeleri BASKİ tahsilâtlarıyla ilgili hizmet veriyor. Balıkesir’de 72 ve Türkiye’deki 4 bin 400 PTT şubesi BASKİ tahsilât şubesi olarak hizmet veriyor” dedi.

 400 KİLOMETRE SU VE KANALİZASYON

Törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Yapılan hizmetleri anlatırken, 400 kilometre su ve kanalizasyon hattının yapıldığını, BASKİ’nin, 665 bin aboneye hizmet verdiğini belirtti. Başkan Uğur, BASKİ’nin 54 ödeme şubesi olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasının altında da bir şube açılacağını duyurdu. Gezici tahsilat araçları ile vatandaşların ödemelerini rahatça yapacağını belirten Başkan Uğur, Ayvalık’ta yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Başkan Uğur, “Gururla söylüyorum; Ayvalık’ın 40 yıllık su sorununu BASKİ bitirdi. Bugün Ayvalık Körfezi’nin temiz olması, marka olması için elimizden geleni yapacağız. Cunda Köprüsü’yle ilgili görseller hazırlandı. Ayvalikkoprusu.com adlı adreste bu seçenekleri oylanamaya sunduk. Ayvalık layık olduğu yere gelecek. Ayvalık Körfezi temiz kalacak, kokmayacak” dedi. CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.