Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Taksit uygulaması kuyumcuları sevindirdi”

“Taksit uygulaması kuyumcuları sevindirdi”
22 Ekim 2014 - 0:07

Genel

Balıkesir Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı İrfan Günsay, yaklaşık 9 aylık bir kayıp ve ölü geçen bir düğün sezonunun ardından altın alışverişine taksit imkanı getirilmesinin kuyumcuları sevindirdiğini söyledi.
Günsay,  yaptığı açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun (BDDK) kredi kartıyla altın alımına 4 taksit yapılabilme imkanı vermesinin, kuyumcuların 1 Şubat’tan bu yana beklediği bir karar olduğunu belirtti.
Taksit yasağının getirildiği 1 Şubat’tan bu yana kuyumcuların oldukça zor bir dönem geçirdiğini vurgulayan Günsay, şunları kaydetti:
“Yaklaşık 9 aylık bir kayıp ve ölü geçen bir düğün sezonunun ardından getirilen taksit uygulaması kuyumcuları sevindirdi. Her gün gelip ‘taksit başladı mı?’ diyenler vardı. Bu sabah bile 2 bin 500 liralık altın alacak bir müşterimi, 2 aylık taksit yapamadığım için kaçırdım. Alışverişi ikiye bölseydik güne iyi başlayacaktık. Taksit bizim için büyük avantaj. Sesimizi duyan yetkililere teşekkür ediyoruz.”
Günsay, kuyumcuların bu karardan sonra ölü geçen kış sezonunda az da olsa nefes alacağını ifade ederek, dükkanların artık, çeyrek dışında da altın satabileceğini söyledi. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.