Balıkesir Merhaba Gazetesi

TAKVİM BELLİ HEYECAN DORUKTA

TAKVİM BELLİ HEYECAN DORUKTA
10 Mart 2015 - 0:08

Genel

Milletvekilliği için Aday adaylarının heyecanlı bekleyişleri sürüyor. Bazı partilerin aday adayları açıklamaları sürerken Ak Parti, aday adayları tanıtım programlarını ve temayül yoklamasını geride bıraktı. Bazı aday adayları da Genel Merkezde mülakata alındı.7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri Aday adayları alt komisyonunu da belirleyen Ak Partide Balıkesir Komisyonundaki isimler arasında beklenen bir isim öne çıktı.

12 Komisyondan oluşan listede 11’nci komisyonda Başkan Süleyman Soylu, üyeler Çiğdem Karaaslan, Hamza Dağ, Zeyid Aslan Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Nevşehir illerinden sorumlu oldu.
BAŞVURU TAKVİMİ NEYİ GÖSTERDİ?
2015 Adaylık başvuru takvimini belirleyen Ak Partide 11 Şubatta başlayan aday adalığı müracaatları 20 Şubat’ta sona erdi.7 Nisan’da kesin aday listelerinin açıklanması bekleniyor. YSK ‘ya verilecek kesin aday listeleri 7 Nisan’da YSK’nın elinde olacak. Öte yandan 6 Haziran’da saat 18.00’de seçim propagandası sona erecek.7 Haziran’da ise gümrük kapılarında ve yurtdışı temsilciliklerinde oy verme işlemleri başlayacak.
TEMAYÜL SONRASI KOMİSYONA ATILAN ADIM
Alt Komisyon çalışmaları başlatıldı.16 Mart ve 22 Mart ara komisyon çalışmaları ile devam edecek süreç 23 Mart ve 6 Nisan’da Üst Kurul çalışmalarına uzanacak. Kesin Listeler 7 Nisanda YSK’ya verilecek ve 15 Nisan Genel Seçim Kampanyaları başlamış olacak.6 Haziran’da seçim propagandalarının sonuna gelindiği için saat 18.00’de sonlandırılacak çalışmalar, 7 Haziran’daki oy verme işlemi ile sonuç bulacak.
KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.