Balıkesir Merhaba Gazetesi

TAM KADRO SAHADALAR

TAM KADRO SAHADALAR
04 Mayıs 2015 - 0:42

Genel

Ak Parti Milletvekili Adaylarının seçim çalışmalarına destek veren Altıeylül ve Karesi ilçe başkanlarının yanında Belediye Başkanları da tam kadro sahaya indi. Önceki gün Halalca ve Yakupköy halkına hitap eden aday ve başkanlar, halktan istikrarın devamı ve çocuklarınızın geleceği için sandık başında elinizi vicdanınıza koyun’ dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,  Muhalefet diyor ki; ‘Sizden su parasını 2014’ün 1 Ocağından itibaren almadılar. Şimdi su faturasını nasıl ödeyeceksiniz? Daha önceki kullandığınız suyun parasını almıyoruz. Sattler taktıktan ve okunmaya başlandıktan sonra para ödenir. Bugüne kadar kullandıklarınız Helali hoş olsun’ dedi.

Uğur konuşmasında Altıeylül, Karesi, Büyükşehir birlik beraberlik içinde çalışıyor diyerek ‘ Hatırlıyorum MHP’yi, Belediye Başkanı ile Milletvekili konuşmuyor, toplantılara bile gitmiyordu. Yerel yönetimin, merkezi hükumetle uyumlu olması lazım. Uyum olursa hizmet olur.’ dedi.

USTAMIZ ERDOĞAN
Bizim ustamız Recep Tayyip Erdoğan biz onun çırağıyız. İnsan yönetimi, para yönetimi ve projeler. Bir kere Ehil insan bulacaksın. Parayı iyi yöneteceksin ve projeleri uygulayacaksın.

57’nci hükumete kadar Türkiye’ye yapılan yatırım 850 milyardolar.Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan 850 milyar dolar. Ak Parti iktidarında 1trilyon 880milyar dolar kaynak üretilerek bu ülkeye yatırım yapıldı.
50 MİLYON YATIRIM BALIKESİR’E
Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur adaylarla birlikte dolaştığı mahalle ziyaretlerinde konuştu. Başkan Uğur ‘ Bu sene DSİ ile çay deresini yapıyoruz. İhalesi yapılıyor.25 milyon yatırım yapılıyor. Barajlar göletler değil; aynı zamanda Emniyet Kavşağındaki düzenleme, Otel Basri’nin oradaki düzenleme bunlarda 25 milyon yatırım. Hepsi 50 milyon . Merkezi hükumetle uyumlu olmasak bu para gelir mi gelmesi mümkün değil. Bu Balıkesir’in merkezine geliyor. İlk defa Marmara Adasının yollarını Karayollarına devrettik. Marmara Adası diyor ki; tarihimizde ilk defa Karayolları araçlarını Marmara’da görüyoruz. Balıkesir büyük 18 bin metrekare. Bir tarafı Avşa, diğer tarafı Cunda Adası. Kapıdağ yarımadasını da Karayollarına verdik. Bunları iktidar gücümüzle yapıyoruz. Yerel merkez hükumetle uyumlu.7 Haziran milletin imtihanı. Eski Türkiye’yi mi Yeni Türkiye’yi mi istiyorsunuz? Dedi.
HESAP KİTAP BİLMEDİKLERİ İÇİN ATIP TUTUYORLAR.
7 Haziran seçimleri önemli Türkiye’nin istikrar ve güvene ihtiyacı var diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, Muhalefet koalisyon hesabı yapıyor. Paralel örgütle de birlikte olmuşlar. Paralel örgüt, teröristlerle pazarlık yapıyorsunuz diye bizi suçluyor. Kendisi gidiyor Diyarbakır Belediyesinin arka kapıdan girip pazarlık yapıyor.( Zaman) Saman Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni diyor ki; Pazarlık yapıyor ve diyor Çare HDP. Hani nerede bizi suçluyordunuz Ak Parti olmasında HDP, CHP, MHP olsun. Hepsi işbirliği içindeler.

Fakat bu devlet, Paralel bir devlete müsaade etmez. Recep Tayyip Erdoğan buna müsaade etmez. Devleti, herhangi bir cemaatin ele geçirmesi bizi İran’cı lık la suçluyordu. Kendileri imam rejimi kurmak istiyor. Emniyetin, Adliyenin, Eğitimin imamı. Esas İran rejimi özerkleri onlar. Şimdide Amerika ile İran arasında bir şey oldu hepsi İran’cı oldu. Kendileri İran’cı olduklarını şimdi itiraf ediyor. Paralel devlete müsaade etmeyiz. Çocuklarınızın geleceğine oy verin.
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ak Parti’de birlik beraberlik, huzur karşılıklı sevgi ve saygı var.2001’de beraber yola çıktığımız Mahmut Poyrazlı, Zekai Kafaoğlu burada. Söz konusu Recep Tayyip Erdoğan ise biz çırağız. Dedi ki Erdoğan, Biz kırsala hizmetin gitmesini istiyoruz. Büyükşehirle birlikte mülki sınırlar içinde hizmet eden bir şehir olsun denildi ve tek merkez ilçe vardı.250bin nüfusa hizmet ediyordu. Şimdi 2 ilçemiz var. Altıeylül en büyük ilçemiz. İkincisi Karesi. Daha sonra Bandırma, Edremit geliyor. BASKİ ile Halalca’da ki su şebekesi hattı döşeniyor. Balıkesir Su Ve Kanalizasyon kuruldu. İhaleler yapıldı 30 Ağustosta sular bu şebekeden akacak. Büyükşehir zamanla toplu taşıma araçlarını da inşallah zaman içinde getirecek.

YAT KÖYLÜLER
Yakupköylülere seslenen Edip Uğur, Yatköylüler, 7 Haziranda seçim var Sandık başına gideceğiz. Yeni hükumeti seçeceğiz.2002’den buyana siyasi bir istikrar var. Balıkesir’e 2002’deki haline bir bakın ve şimdiki fotoğrafına bir bakın.2002 de Bölünmüş yolu olmayan bir ildik. Susurluk yolu ölüm yolu. İzmir ,Çanakkale, Bursa yolu da. Balıkesir bütün il ve ilçelerle bölünmüş yollarla bağlandı.

Hastane kuyruklarında bekleniliyordu. Şimdi yatköy’e doktor geliyor mu ilaçlarınızda getiriyor mu. İşte bu Ak Parti sayesinde oldu. Yarım kalan yatırımlar, Ak Parti ile tamamlandı.20 yıl önce yapılaması gerekirken bekleyen barajlar şimdi bitti.40 yıllık rüyaları ile İvrindi Ardıçtepe Barajı bile bitiyor. Topraklar bereketlendi’ dedi.
BEKÂRA KARI BOŞAMAK KOLAY
Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, ‘Bekâra karı boşamak kolay. Muhalefet Atıp tutuyor. Dediler ki; ona şu kadar buna bu kadar vereceğiz. Sorduk kaynak? Dedi ki; kaynak var Ak Partinin 13 yılda kullanmış olduğu yatırım tutarı 1trilyon 880 milyar dolar. Kaynak var. İtiraf ediyor kendisi diyor ki Ak Parti bu ülkeye yatırım yaptı. Peki, Ak Parti hükumetine kadar Türkiye ye yapılan yatırım 57’nci hükumete kadar Türkiye’ye yapılan yatırım 850milyardolar.Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan 850 milyar dolar. Ak Parti iktidarında 1trilyon 880milyar dolar kaynak üretilerek bu ülkeye yatırım yapıldı.’ şeklinde konuştu.
AYŞEBACIDAN GÖKKÖY’E BANLİYÖ TREN
Bu paralarla Balıkesir’e Tıp Fakültesi kuruldu. Tıp Fakültesi Hastanesi yapıldı. Balıkesir’e bin yataklı hastaneyi inşallah 19 Mayıs 2016’da açıyoruz. Salı günü Sağlık Bakanımız geliyor.

Bigadiç, Dursunbey, Ayvalık hastanelerinin açılışları ve Havran Hastanesinin temelini atacağız. Parayı israf etmedik, sahip çıktık. Bunlar mali disiplinle oldu. Yolsuzlukla mücadele ettik. Şimdi Ak Partiyi karalamak için Yolsuzluk yaptı diye iftira atıyorlar madem öyle İMF’nin 2002 yılında 26milyar borcunu sıfıra indirebilir miydi. Bu yatırımları yapabilir miydi. Ayşe bacıdan Gölköy’e Banliyö treni çalıştıracağız.
BÜYÜKŞEHİR YAPILANDI İCRAATLAR BAŞLAYACAK
Balıkesir Büyükşehir oldu. Eskiden (Yakupköy) Yatköy’e belediye gelip çöp topluyor muydu? Konteynırlar geldi çöpleriniz toplanıyor. İkizce tepelerden Balıkesir merkezine su nasıl gidiyorsa hatlar döşeniyor. Su şebekeleri kırsaldaki mahallelerde dayanmıyor kanalizasyon projeleri ve içme suyu projelerini hazırlatıyoruz. Büyükşehir olarak bunları biz yapacağız. Bir yıllık yapılanma sürecimizi tamamladık. İcraatlar başlayacak.
HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR
Yeni Türkiye’ye bu elbise dar. Başkanlık sistemine bunun için geçilsin istiyoruz. Darbeler, ihtilallerden sonra anayasa hep yapıldı. Duvarında Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir yazan bir milletin anayasa yapmasını istiyoruz. Yeni seçilen meclis inşallah bu yasayı yapacak. Pırıl pırıl adaylarımız var. Mahmut Poyrazlı 2001’de beraber yola çıkmıştık. Kurucu il başkanı iken siyasi hukuki işlerden sorumluydu. Zekai Kafaoğlu ile de beraberdik başkan yardımcısı olarak il yönetimindeydi. Ak Parti böyle bir parti. vefalı bir parti..
İNSAN -PARA YÖNETİMİ ,PROJE VE EHİL İNSAN
Bizim ustamız Recep Tayyip Erdoğan biz onun çırağıyız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda sordular; çöpler toplanmıyor, işçilerin borçları ödenmiyor, sular akmıyor nasıl para pul bulacaksın. İktidarda muhalefetin olduğu dönem. Tayyip Erdoğan’ı muhtar bile olamazsın diye şiir okuduğu için hapsede attılar. İşte o dönemde Recep Tayyip Erdoğan dedi ki; İnsan yönetimi, para yönetimi ve projeler. Bir kere Ehil insan bulacaksın. Parayı iyi yöneteceksin ve projeleri uygulayacaksın. Bununla İstanbul’da ki çöpleri topladı. Sular aktı. İşçi ücretleri ödendi. İstanbul da şimdi nüfus oldu 17-18milyon.Balıkesir’in nüfusu 1milyon 200bin biz 2050 yılında en az 5milyon nüfuslu bir Balıkesir’i planlıyoruz. Balıkesir Türkiye’nin parlayan bir yıldızı. Sandık başına gittiğinizde elinizi vicdanınıza koyun. İstikrara ve çocuklarınızın geleceğine oy verin diyorum.
POYRAZLI HEDEFLER İLERLİYOR
Av. Mahmut Poyrazlı öncelikle Halalca’ da yaptığı konuşmada Halalcalılara teşekkür etti ve Ak Parti olarak 2001 den itibaren bizimle bir yürüdünüz. Hizmet etmek isteyen ve bu milletin içinden çıkan evlatlarınıza Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız.’ dedi. Poyrazlı konuşmasını şöyle sürdürdü: Bu kutlu yolun sevdalıları olarak birlikte hareket ediyoruz. Aynı davaya gönül vermiş Ak Parti sevdalıları ile yolumuza daha güçlenerek hedeflere ulaşmaya çalışacağız. Bizim hedefimiz 2023 diyorduk, Bu hedef ilerledi ve hedef 2053- 2071 dedik. Bizden sonraki nesillerle bu dava güçlü olarak devam edecektir. Seçim kampanyasına başladık başlayalı pek çok ilçe, mahalle ziyareti gerçekleştirdik. Önümüzdeki seçimlerde iktidar değişmeyecek. Millet istikrar demeye devam edecek.
Ak Parti Milletvekili Adayı Mustafa Canbey
Milletvekili Adayı Mustafa Canbey, El birliği ile 7 Haziranı bayram kılmak için çalışıyoruz dedi ve konuşmasında şunlara değindi: Allah’ın izni ile Ak Parti güçlü bir şekilde yürüyor.2002 yılındaki Türkiye manzarası şu; Bankalar borçta, Milli gelir düşmüş ve bu makûs talihi Ak parti değiştirdi. Milli gelir 1 trilyon dolar oldu. Türkiye gelişmekte olan ülkeler sıralamasından çıkarak gelişmiş ülke sınırına giriyor. Türkiye güven ve istikrar ile yürüyor. Bugün Türkiye’de her yer havalimanları ile donatılmış ve Ak Partinin 2002’de iktidarı aldığı el birliği ile yeniden güçlü iktidar için yürüyor. Dış politika ve iç politikalarla önümüzdeki yıllarda ilk 10 içerisine girecek ve Türkiye gelişmiş kalkınmış 10’ncu sıralara yükselmiş olacak.7 Haziran’da yeniden başarı, yeniden hizmet için elimizden geldiğince çalışacağız. Ak Parti sadece oylarınızla değil dualarınızla da iktidarda kalıyor. Hem oylarınızı hem de dualarınızı eksik etmeyin.
VARMI ARTTIRAN?
Milletvekili Adayı Ayşe Kardaş  yaptığı konuşmada, ‘Muhalefet Bin 500 emekli maaşından bahsediyor, HDP Bin 800, Haydar Baş 2bin lira diyor bende diyorum ki Var mı arttıran? Dedi. Kendi cebinden mi verecek diye soran kadın vatandaşlar a ‘Biz biliyoruz; Türkiye’de yokluk ve sıkıntıları da gördük. Biz 2001’deki sıkıntılarını da biliyoruz. Bir günde doların 600 liradan bir 600’e çıktığı günleri biliyor ve 12 yılda gelinen noktaları görüyoruz. Biz ne duble yollar gördük. Gelişimi değişimi görüyoruz. Onlar vaat ediyor, konuşuyor ,Biz ise yapıyoruz.’ dedi.

Altıeylül  Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun Yakupköy’de halka hitap edilen alana yakın bir yerde düğün olmasını es geçmeyerek düğüne AK Parti Milletvekili Adayı Ayşe Kardaş ile birlikte gitmesi ve gençlerle birlikte oynaması düğüne katılan köylü tarafından takdirle karşılandı. Düğün sahipleri nişanımızı yaptık. İnşallah Başkanımız nikahımızı da kıyar diyerek Başkan Kafaoğlu’nun gençlerle oynaması sırasında dolarları üzerinden attı.Başkan Kafaoğlu ve Vekil Adayı düğün sahiplerine mutluluk diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.