Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tam Kapanma Öncesi Balıkesir’de Çadır ve Kamp Alanları Doldu Taştı

Tam Kapanma Öncesi Balıkesir’de Çadır ve Kamp Alanları Doldu Taştı
28 Nisan 2021 - 16:46

Tam Kapanma Öncesi Balıkesir’de Çadır ve Kamp Alanları Doldu Taştı

 

Balıkesir’in kıyı ilçelerinde “Tam kapanma” öncesi tatilci akını yaşanıyor. Özellikle, Edremit Körfezi’ndeki yoğun talep gören çadır ve karavan kamp alanlarında yer kalmadı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 ile mücadele kapsamında 17 günlük tam kapanma ilan etmişti. Ayrıca, tam kapanmanın 29 Nisan’da başlayıp, 17 Mayıs sabahı 05.00’te sona ereceğini de açıklamıştı. Bu dönemi, riskli şehir ortamından uzak geçirmek isteyen çok sayıda kişi, Balıkesir’i tercih ediyor. Özellikle de, Balıkesir’in Ege kıyısında ki çadır ve karavan kamp alanlarına yoğun rağbet var.

 

Tam Kapanma Öncesi Bölgede Yüzde 50 Kapasiteyle Çalışan Tesislerde, Neredeyse Yer Kalmadı

 

Bölgede ki bir çok çadır ve karavan kampından yoğunluğa dair bilgi geliyor. Ayrıca, Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki bir karavan kampının yöneticisi Serkan Muslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde karavan konaklamasına ve kamp alanlarına talebin yoğun olduğunu söyledi. Tesislerine yarı kapasiteyle en fazla 100 karavan alabildiklerini belirten Muslu, “Konaklayan müşterilerimiz veya gelecek olanlar gayet kafası rahat bir şekilde doğal ortamda insanlardan uzak, pandemi kurallarına uygun, sosyal mesafeli, hem deniz hem de doğal ortamda konaklamalarını yapabiliyorlar. Herkes karavanının önünde rahatça yemeğini yiyebiliyor.” dedi.

Muslu, ziyaretçilerin gezinti de yapabildiğini anlattı.

Açık alan olduğu için salgın tedbirlerine uyumun daha kolay olduğunu dile getiren Muslu, “Hijyen kurallarına uyuyoruz. Temizlik, dezenfektan had safhada kontrollü olarak devam ediyor. Müşterilerimiz de çok memnun. Evlerinde olsalar doğal alan kadar tabii ki korunaklı değil. Apartman girişleri olsun, giriş çıkışlar olsun insanlar birbirlerine sürekli yakın temasta ama kamp alanlarında geniş ve ferah ortam olduğu için böyle bir sıkıntı yok.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’dan eşiyle gelen Canan Metehan ise kamp alanlarında imkanların daha fazla olduğunu belirtti. İlk kez karavan tatili yaptığını aktaran Metehan, “Keyifli bir yer burası. İyi ve güzel bir yerden başladığımız için de çok mutluyuz. Böyle bir kapanma sürecinde daha sağlıklı yaşayabileceğimizi düşünüyoruz. Burada olmaktan mutluyuz.” diye konuştu. Metehan, tam kapanma sona erdikten sonra bir süre daha karavanda yaşamaya devam edebileceklerini sözlerine ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.