Balıkesir Merhaba Gazetesi

Taraftarın beklentisi

Taraftarın beklentisi
17 Eylül 2014 - 0:00

Genel

06

 

39 yıl sonra yer aldığımız süper lig Arenası bize ağır geldi. Daha sezon başlamadan yapılan eleştirilerin ne kadar yerinde olduğuna hepimiz şahit olduk.
Sezona puan kayıpları ile başlamak takımı Moral olarak oldukça geriye götürdü. 17 rakibimiz arasında Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon, Bursa, Karabükspor, Kasımpaşa gibi takımlar kadro olarak Bizden çok çok iyiler. Bizim bu takımlar dışındaki takımlardan puan almamız ne kadar önemli olduğunu zaman içinde göreceğiz.
Keyifli bir futbol izlemek yerine tedirgin olarak maç izlemek üzücü, geçmiş yıllara bulunduğumuz liglere nazaran bu ligin ağırlığını kaldırabilmek kolay değil.
İlk iki haftada yaşadığımız puan kayıpları ve önümüzdeki 3 hafta oynayacağımız Galatasaray, Gençlerbirliği ve Beşiktaş maçları teknik heyet ve yönetimin gidişatını Sorgulama dönemi olacaktır.
Karamsar olmayalım diyeceğim ama sahadaki oynanan oyun ve oyuncularda bulunan isteksizlik hepimizi endişe içinde bırakıyor. Yönetim ve teknik heyetin ilk On sözü bu sistemle veya bu gidişle hayal olarak kalacak.
Galatasaray Maçı bizim için zor olacak ancak Şampiyonlar Ligi maçı sonrası karşılaşacağımız rakibimiz bize karşı bir nebze olsun yorgun ve eksik olacak, eksiklik mental olur antrenman olur, Bizim için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Balıkesirspor istediği zaman neler yapabileceğini hepimize gösterdi geçmiş dönemlerde. Bu hafta alacağımız 1 puan bile çıkış yapmamızın bir başlangıcı olabilir.
Taraftar olarak beklenti olacak, eleştiri olacak hatta her puan kaybı sonrası eleştiri düzeyi biraz daha sertleşecek, yalnız yine sabrı gösteren takımına destek olan her maçına gelen taraftar gösteriyor. Maçları TV’den izleyip bir atkı dahi almayan aynı zamanda eleştiri kısmında kimseye pabuç bırakmayan kişiler de bu durumun eyyamcı kısmı olarak göze batıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.