Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tarım Fuarı istiyoruz

Tarım Fuarı istiyoruz
23 Aralık 2014 - 0:08

Genel

Süt sığırcıları seminerden geçirildi. süt sığırı yetiştiricileri için düzenlenen eğitim programlarında yaklaşık 30 kişi katıldı. Üreticiler, fuarlara katılmak da istiyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)Doğrudan  Faaliyet Kapsamında Altıeylül Belediyesi ‘Altıeylül Master Eğitim Planı’ ile düzenlenen 4 günlük eğitim programı sona erdi. Eğitimlerden memnun kalan katılımcılar, sertifikalarını alırken, tarım fuarı isteklerini  de  getirdiler.

İlçe sınırlarındaki süt sığırı yetiştiricileri için düzenlenen eğitim programlarında yaklaşık 30 kişi, Bursa- Karacabey Sütaş Eğitim Merkezinde 4 günlük eğitime katıldı.  Karamanköy, Ovaköy ve Çiçekpınar kırsal mahallelerinden gelen katılımcılar aldıkları eğitimlerden çok memnun kaldıklarını belirttiler. Eğitimlerin son gününde sınava tabii tutulan katılımcılardan ilk üçe girenlere ödülleri verilirken, eğitimlerini başarı ile tamamlayanlara da sertifikaları verildi. Kursa katılanlara; sığırların doğumundan  büyümesine, beslenmesinden gelişmesine, yaşamaları gereken yerlerin koşullarına, verimli süt nasıl alınıra kadar bir çok alanda bilgiler verildi. HABER  MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.