Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tarlada Takla Atan Traktörün Görüntüsü Şaşırtıyor

Tarlada Takla Atan Traktörün Görüntüsü Şaşırtıyor
15 Mayıs 2022 - 17:15

Tarlada Takla Atan Traktörün Görüntüsü Şaşırtıyor

 

Tarım ve Hayvancılık başkenti olan Balıkesir’de, özellikle mevsimsel nedenlerle maalesef traktör kazaları oluyor. Zaman zaman oldukça şaşırtan ve bir o kadar üzücü kareler de ortaya çıkıyor. Öte yandan, Balıkesir Valiliği koordinasyonu altında, Jandarma İl Komutanlığı bu kazaların önüne geçmek için ciddi çalışmalara imza atıyor.

 

Özellikle ekim ve hasat döneminde kimi zaman traktörler otoyollara çıkmak zorunda kalıyor. Ancak, özellikle de hız farkı gibi nedenler ve dikkatsizlik kazaya dönüşüyor. Kimi zamanda tarım arazilerinde iş görmeye çalışan traktörler sürücüleri, engebeli arazi ya da dikkatsizlik nedeniyle kaza yapıyor.

Römork Bir Yana, Büyük Lastik Bir Yana Savruldu

Son olarak Kepsut ilçesine bağlı Serçeören mahallesinde benzer bir kaza meydana geldi. Traktör sürücüsü H.D’nin yaralı olarak kurtulduğu kazada, engebeli alanda takla atan traktörün fotoğrafları ise şaşkınlık yaratıyor. Devrilen traktörün, römorkunun bir yana, büyük ön lastiğinin bir yana savrulduğu kareler dikkat çekiyor.

Vali Şıldak ve İl Jandrma Komutanı Hekimoğlu’ndan Yoğun Çaba

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve İl Jandarma Komutanı Tarık Hekimoğlu, özellikle traktör kazalarını önlemeye yönelik önemli çalışmalara imza atıyor. Özellikle kırsalda Jandarma, gerek denetim, gerekse eğitim faaliyetleri ile traktör kazalarının önüne geçmeye çalışıyor. Hatta, jandarma söz konusu faaliyetlerinde son hafta içinde 2 bin 7 yüz elli yedi aracı denetledi. Ayrıca, 15 aracı da trafikten men etti.

 

Denetim ve Eğitim Çalışmaları Hayat Kurtarıyor

Mevcut denetim ve eğitim çalışmalarının, traktör kaza sayısında oldukça önemli bir düşüş sağlıyor. Üstelik hayat kurtarıyor. Ancak, tüm bu çalıma ve ciddi çabalara rağmen az sayıda da olsa traktör kazaları yine de gerçekleşiyor. Yetkililer, trafikte dikkatin ve kurallara uymanın önemini sık sık her platformda dile getiriyor.

 

Haber: Kamil Akyürek

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.