Balıkesir Merhaba Gazetesi

Taşerona karşıyız

Taşerona karşıyız
12 Aralık 2014 - 0:16

Genel

Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, “Çalışarak üreten işçi kardeşlerimizin her zaman hizmetkarı olacağız” dedi. Özden, taşeronluk uygulamasına karşı olduklarını belitti.

Balıkesir ve Çanakkale’deki tek yetkili sendika olan,  toplam 2 bin 300 üyeli Belediye İş Sendikası Balıkesir Şubesi Başkanı Yüksel Özden, işverene karşı işçinin yanında olduklarını, daima haklarını savunacaklarını söyledi. Özden, “Çalışarak üreten işçi kardeşlerimizin her zaman hizmetkarı olacağız” diye konuştu.

İlçe Belediyeleri yanı sıra Balıkesir Büyükşehir ve BASKİ’de yetkinin kendilerinde olduğunu hatırlatan Özden, “Bizim için işçi haklarının korunması çok önemli. Birlikteliğin var olduğu yerde toplu mücadele daha rahat olur. Etkili ve yetkili sendika olmamız sebebiyle belediyelerde sendikamız dışında olanlar da bizim sağladığımız haklardan yararlanıyor. İşçi kardeşlerimizin her türlü hakkını sonuna kadar savunuruz, savunmak zorundayız. Çünkü emek bizim için en yüce değerdir” dedi.

İŞÇİ TAŞERONUNA HAYIR

İşçiyi ve emekçiyi köleleştiren taşeron sistemine sendika olarak karşı olduklarını ifade eden Belediye İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, “Taşeron sisteminin kaldırılması, kayıt dışı istihdamın önüne geçilmesi, sendikalaşmanın önündeki engellerin kaldırılması ve iş kazalarının önüne geçilmesi adına iş sağlığı ve iş güvenliği hükümlerinin yerine getirilmesi için engellerin ortadan kaldırılması gerekli.

Taşeronluk yasaklanmalıdır. Çünkü taşeron demek iş cinayeti demektir. Taşeron demek ölüm demektir. Taşeron sistemi, işçi sınıfına karşı açılmış bir savaştır” dedi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.