Balıkesir Merhaba Gazetesi

TAVANDAN DEĞİL TABANDAN GELDİM

TAVANDAN DEĞİL TABANDAN GELDİM
06 Şubat 2015 - 0:08

Genel

Partiye sırtını dayayanlar kaybetmeye mahkûmdurlar. Rüzgar devamlı esmez. Hizmetleriyle değil partiye sırt dayama ile bir yerlere gelinmez.

Ziraat Odası Genel kurulu sonrasında güven tazeleyen Başkan Sami Sözat dün bir seçim değerlendirmesi yaptı. Oda binasında düzenlenen toplantıda ‘tavandan değil tabandan geldim’ diyerek bir daha seçimlere burunlarını sokmasınlar. Bu seçim bir ders olsun’ dedi.

Zirrat Odası Başkanı Sami Sözat, toplantıya katılan basın mensuplarına ‘Bereket, uğur, zeka, kafa bizde. Allah nazardan korusun diyerek Hani Amin demediniz ya sizde mi korktunuz? Diye sordu. Toplantıya katılanların ve Başkan Sözat’ın gülüşmeleri sonrasında Sözat, Âmin deyin korkmayın Basın her zaman Ayakta kalması gereken kuvvettir. Âmin demeyi bile esirgediniz. Ben Amin diyorum’ dedi.

Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat dün basın toplantısı düzenledi. Oda binasında yapılan toplantıda Sözat ‘Şimdiye kadar hiç yapmadığımız ve Benim tarzım olmayan bir toplantı yapacağım diyerek sözlerine başladı. Basın toplantısını takip eden muhabirlere Sizleri not tutma zahmetinden kurtarmak hem de konuları fazla içerikli konularla değil bir iki konuyu netleştirerek yapmak için bunu uyguladığını söyledi.

2014 ÇİFTÇİ İÇİN HÜZÜN OLDU

Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat ‘2014 yılı hiç uğurlu gelmedi. Uğursuz bir yıldı. Fare zarar afet vs yaşandı.’ dedi. Sözat Devamında şunları söyledi: Geride birikmiş, ödenemeyen borçları bıraktı. Geldik 2015 yılına. İnşallah hayırlı olur. Benim için hayırlı başladı. Çiftçi içinde hayırlı olmasını diliyorum. Ziraat Odası Genel Kurulunu yaptık. Muhtarları ve delegeyi korkutarak. Baskı yaparak seçimi kazanmak için ne lazımsa yaptılar. Bu seçim hatırlarsanız sinema önlerinde eskiden bağırırlardı ‘tekmili birden aşk var koku var’ diye Bu seçimde tekmili birden oldu. Bunun içinde de korku, tehdit, baskı var. Korkuyu yaratanlar kaybetti. Yerlerini makamlarını korumak için birilerine yalakalık yaparak Adan Z’ye seçime karışmayan kalmadı. İnşallah sonuçtan ders çıkarmışlardır. Eğer ders çıkaramadılarsa biz ders vermeye hazırız. İnanın delegeler korkudan delegeler birbirlerine selam bile veremedi. Böyle bir seçim Balıkesir’e hiç yakışmadı. Balıkesir hiç böyle bir seçim yaşamadı. İlk defa böyle bir seçim yaşadı.

RÜZGAR DEVAMLI ESMEZ

Sözat ben tavandan gelmedim dediği konuşmasında ayrıca, göndermelerde bulundu ve ‘Biliyorsunuz bir zamanlar bir şeker vardı Toz oldu gitti. Allah herkese kafa vermiş fakat bazılarının içine aklı az koymuş. Kafa boş kalmış. Yapılacak bir şey yok. Bazıları da yücelmeye çalışıyor. Ama olmuyor. Nüfustan Yücel yazmakla insan yücelmiyor ki. Yücelmek için hizmet gerekli. Eser gerekli. İşte bazıları oturdukları koltukları hazır buldular. Geçmişteki hizmetleri ile değil esen bir iktidar iktidar rüzgarı ile geldiler. Rüzgâr devamlı esmez. Sami Sözat tavandan değil tabandan geliyor ve hizmetlerini insanlar görüyor. İnsanları ayakta tutan eserleridir.’ dedi.

VİCDANI NASIRLAŞMAMIŞ ÇİFTÇİ İLE AYAKTAYIZ

Yaptıklarımızı unutmayan vicdanı nasırlaşmamış insanlar bizi ayakta tutuyor. Geçmişte, bizim seçimlere parti teşkilatları burnunu sokuyordu. Şimdi ise meclis üyeleri dâhil Belediyelerde burnunu soktu. Sonuç kaybettiler. Düştüler bir şimşek arkasına zannettiler bereket gelecek. Yağmur yağacak ama oda kuru gürültü çıktı. Bereket, uğur, zeka, kafa bizde. Allah nazardan korusun diyerek Hani Amin demediniz ya sizde mi korktunuz? Diye sordu. Toplantıya katılanların ve Başkan Sözat’ın gülüşmeleri sonrasında Sözat, Âmin deyin korkmayın Basın her zaman sağ kuvvet Altıncı, yedinci kuvvettir. Ayakta kalması gereken kuvvettir Âmin demeyi bile esirgediniz. Ben Amin diyorum’ dedi. Bana vicdanı nasırlaşmamış insanların duası yeter. Teşkilatları da işin içine soktular Belediyeyi de diyorum ki bir daha seçimlere burunlarını sokmasınlar. Sırtını partiye dayayanlar kaybetmeye mahkûmdurlar. Sözat çiftçinin hakkını savunmaya devam et diyen bir delege var. Bu seçimi vicdanının sesini dinleyerek dik duran cesur çatal yürekli insanlar kazandı. Buda ders olsun tekrar tekrar okusunlar. Unutacak olurlarsa hatırlatırız. Cesur insanlarda çok partiye sırtını dayayan kaybeder. HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK FOTO MUSTAFA TETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.