Balıkesir Merhaba Gazetesi

TBMM Adalet Komisyonu toplantısı, yargı ile ilgili yasa tekliflerinin birleştirilmesi için başka güne ertelendi.

TBMM Adalet Komisyonu toplantısı, yargı ile ilgili yasa tekliflerinin birleştirilmesi için başka güne ertelendi.
16 Ekim 2014 - 0:17

Genel

TBMM Adalet Komisyonu, AK Parti milletvekillerinin verdiği “Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi”ni görüşmek üzere toplandı.

Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, toplantının başında yaptığı konuşmada, milletlerin ve devletlerin kaderlerini ne sadece tarihin ne de sadece coğrafyanın kurduğunu belirterek, “Emperyal çıkarların ve kör bakışların birlikte inşa ettiği Ortadoğu kaosunun tiksindirici kokuları, hepimizi kuşatmış durumda. Kötü günlerin çocukları olamayız. Dünya barışının denge vatanı Anadolumuzun, Türkiyemizin değerini takdir edemeyecek cinnet halini oynamaya hakkımız yok. Bin yıllık beraberliğimizin inşa ettiği ortak akıldan bir grama sahip olmak; doğru duruş, doğru karar ve müşterek huzurumuz için yeterlidir. Hepimizi , herbirimizi öfkelerimiz değil, sorumluluk bilincimiz yönetmelidir. Kaybettiklerimize, güvenliğimiz için canlarını feda edenlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Toplantıda, AK Parti milletvekillerinin önceki akşam verdiği yeni yasa teklifinin, daha önce verilen teklifle birleştirilip birleştirilmeyeceği tartışıldı. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.