Balıkesir Merhaba Gazetesi

TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonunda “Hamburger” Tartışması!”

TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonunda “Hamburger” Tartışması!”
Semra Aman Akyürek( merhabagazete@gmail.com )
24 Kasım 2022 - 7:47

TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonunda “Hamburger” Tartışması!”

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı. Başlandı ancak komisyonda hamburger tartışması gündem oldu.

Komisyon üyeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerginlik yaşadı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2023 bütçesinin görüşmeleri gergin geçti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sunumunda Kılıçdaroğlu’nun sözlerini hatırlattı. “Teknolojik gelişmeleri görmek için hamburger yemeye, Newyork’a, Londra’ya gitmeye gerek yok” dedi.

Eko Sistemin Ne Hale Geldiğini Görebiliyormusunuz?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin teknolojide gelişmişliğe dikkat çekti. “Teknoloji gelişmeleri görmek için Newyork’a Londra ya gitmeye, aslında hamburger yemeye gitmeye gerek yok. Türkiye’deki teknoparkları gezdiğinizde bu eko sistemin ne hale geldiğini görebiliyorsunuz” dedi. Bu sözler muhalefetin ateşini alevlendirdi.

CHP’liler Bakan Varank’a tepki gösterdi. “Ayıptır ya, sataşma! Saygısızlık yapıyor. Olmaz böyle şey” dediler.

“Ajan, provokatör. Hem saygısızlık yapıyor hem de sırıtıyor” sözleri de siyasette Balıkesir özelinde bazı sataşmalardaki cümlelerin benzerliğine işaret etti.

Komisyonda ele alınan başlıklar şöyle;

Komisyonda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yanı sıra GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı, Türkiye Uzay Ajansı bütçeleri ile Kalkınma Ajansları (Ankara, Batı Karadeniz, Çukurova, Güney Ege, Kuzey Anadolu, Serhat) Genel Denetim Raporu ele alınacak.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.