Balıkesir Merhaba Gazetesi

TBMM tatile girdi

TBMM tatile girdi
06 Nisan 2015 - 0:10

Genel

Son fotoğraflarını çektirdiler

Türkiye Büyük Millet Meclisi, seçim tatiline girdi. Vekiller bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Siyasetçiler propaganda alanına inecek. Aday listeleri yarın açıklanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) seçim dolayısı ile son çalışmalarını yaparak tatile girdi. Bu arada Meclis’te ilginç görüntüler de oluştu. Milletvekilleri, bakanlar, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Bu fotoğraflar ise birçok milletvekili ve bakan için belki de Meclis’teki son fotoğrafları olacak.

Meclis, 7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kesin sonuçlarının Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ilanını takip eden 5. gün saat 15.00’te toplanmak üzere, 7 Nisan Salı gününden geçerli olmak üzere tatile girdi.

7 Nisan Salı günü siyasi partiler milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YKS) sunacaklar. Adaylar belirlendikten sonra siyaset dünyası daha da hareketlenecek. Siyasetçiler de seçim bölgelerinde alana inecekler. Siyasi partiler seçim bildirgelerini de 7 Nisan sonrasında açıklamaya hazırlanıyor.

BAŞBAKAN BASIN TOPLANTISI YAPTI

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün partisinin genel merkezinde bir basın toplantısı yaparak, gündeme ait soruları yanıtladı, partisinin adaylarının belirlenmesi ile ilgili bilgiler verdi. Davutoğlu, 7 Nisan akşamı aday listelerinin tamamlanacağını, bazı bölümlerini de kendisinin yazdığı seçim bildirgesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Davutoğlu, 14-15 Nisan 2015 tarihlerinde de aday tanıtımı yapacaklarını açıkladı. Davutoğlu, “Hem milleti, hem de teşkilatı en iyi temsil edecek seçkin isimleri belirlemeye çalışıyoruz. Bu süreçte 6 bin 220 aday adayı başvurusu yapıldı” dedi. Cemil yurtman

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.