GündemTürkiye Gündemi

TBMM’de Bu Hafta Yoğun Gündem

TBMM’de Bu Hafta Yoğun Gündem

Bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda fahiş fiyatlarla mücadeleye dair kanun teklifinin görüşmeleri devam edecek. Eğitimcilere yönelik şiddet cezalarını artıracak düzenlemenin de AK Parti grubunda gündeme gelmesi bekleniyor.

Fahiş Fiyatlarla Mücadele: Piyasa dengesini bozan işletmelere yönelik 23 maddelik kanun teklifiyle, fahiş fiyat uygulayanlara 100 bin ila 1 milyon lira, stokçuluk yapanlara ise 1 milyon ila 12 milyon lira arasında ceza verilecek. Bir yıl içinde üç kez ceza alan stokçulara altı güne kadar kepenk kapatma cezası uygulanacak.

Eğitimcilere Yönelik Şiddet: Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı taslak, AK Parti grubunda değerlendirilecek. Eğitim çalışanlarına yönelik tehdit, hakaret, direnme ve saldırı gibi suçlarda cezalar yüzde 50 artırılacak. Şiddet olaylarında hapis cezası ertelenemeyecek ve bu suçlar doğrudan tutuklama sebebi sayılacak.

Yeni Kanun Teklifleri: AK Parti grubu, Milli Savunma Bakanlığı’nın teşkilat yapılanmasında değişiklikler içeren ve Ulaştırma Bakanlığı’nın limanlara yönelik düzenlemeleri içeren iki ayrı kanun teklifini Meclis Başkanlığı’na sunmayı planlıyor.

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu