Balıkesir Merhaba Gazetesi

TEHLİKE GELİYORUM DİYOR

TEHLİKE GELİYORUM DİYOR
01 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Adnan menderes mahallesi aydınlatma direklerinin  çoğu tehlike saçıyor. Elektrik  direklerinin   çoğu  kullanım ömrünü doldurmuş ve  betonları dökülmüş  demirleri çürümeye yüz tutmuş  enerji taşıyan bu direklerin değişmediği taktirde  büyük bir faciaya neden olabileceği belirtiliyor. ‘ Mahalle halkı  her gün korkuyla yaşıyoruz,   çocuklarımızı oynamaya çıkartamıyoruz’  diyor.

Adnan Menderes mahalle muhtarı Celal Karabulut ‘mahallemiz konum itibariyle  rüzgara açık bir mahalle  bu nedenle elektrik direkleri de  sağlam olmalı diyor  aşırı rüzgardan  elektrik tellerinin bir birine değmesi sonucu  kısa devre olduğunu ve bu nedenle sık sık   kesintiler yaşandığını  söyledi.

Muhtar Karabulut, ‘göreve ilk geldiğimde  Balıkesir Tedaş il müdürü Rahmetli  Kemal Akın vardı ve onunla  mahallemiz için konuştuğumuzda  tüm elektrik hatlarını yer altına alacak proje hazırlamıştı ve o projenin ödeneği de  çıkmıştı Ancak Kemal bey  Bursaysa tayin oldu  ardından da rahmetli oldu kısacası  bu proje öyle kaldı’ dedi  Karabulut  ‘iş başındaki  yetkililer  şimdi  o projeyi bulup hayata geçirsinler  aksi halde  Adnan Menderes’te  istenmeyen olaylar yaşanabilir’şeklinde konuştu. AHMET İMREN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.