Balıkesir Merhaba Gazetesi

TEMAD Balıkesir, Kuruluş ve Dünya Astsubaylar Günü’nü Kutladı

TEMAD Balıkesir, Kuruluş ve Dünya Astsubaylar Günü’nü Kutladı
19 Ekim 2020 - 11:00

TEMAD Balıkesir, Kuruluş ve Dünya Astsubaylar Günü’nü Kutladı

 

TEMAD Balıkesir İl Başkanı Salim Özdem Astsubaylar Günü’nü ve  Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD )’nin 36 nci  kuruluş yıldönümü kutladı.

TEMAD Balıkesir İl Başkanı Salim Özdem Astsubaylar Günü’nü ve  Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD )’nin 36 nci  kuruluş yıldönümü kutladı. Başkan Salim Özdem COVID-19 pandemisi nedeniyle alınan önlemler kapsamında kısıtlı olarak kutlama yaptıklarını dile getirdiği açıklamasında, “2847 ve 2908 sayılı dernekler kanunu hükümlerine uygun olarak 17 Ekim 1984 tarihinde  kurulan TEMAD, kamu yararına çalışan dernektir. Yurt genelinde 98 şubesi,3 temsilcilik   ve 65 binin üzerinde aktif üyeye sahip,97 bin çalışanı ve 120 bin civarında emeklisi olan bir meslek grubunun tek temsilci kuruluşu ve sivil toplum örgütüdür.” diye açıkladı.

 

  “Astsubaylar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin  bel kemiğidir ”  

TEMAD Balıkesir İl Başkanı Salim Özdem TEMAD’ın kuruluşu ve Dünya Astsubayla Günü’ne ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Astsubaylar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin  bel kemiğidir. Üstlerindeki ağır görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirme bilinciyle çoğu zaman ailelerini bile unutmuşlardır. Aldıkları yoğun eğitim ve yaşadıkları disiplin içinde tek hedefleri ülkenin bütünlüğü ve milletin birliği olmuştur. Emekli Astsubaylar  öncelikle Mesleki konuları ve  özlük haklarının düzenlenmesi özellikle siyasilerden söz verildiği halde bu zamana kadar yerine getirilmeyen  haklarımızın bir an önce çözülmesini bekliyoruz.” dedi.

 

Nice yıl dönümlerini kutlamak dileğiyle ”

Başkan Özdem, “Bu duygularla, Türkiye sınırları içinde ve dışında görev yapan özellikle bölücü terör örgütleri ile mücadele eden kahraman meslektaşlarımıza başarılar diler, ebediyete intikal etmiş  Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları,tüm şehitlerimizi, rahmet ve şükranla anarak, gazilerimize ve üyelerimize de sevdikleriyle birlikte sağlıklı uzun ömürler temenni ederiz. Derneğimizin nice yıl dönümlerini kutlama dileğiyle ,Astsubaylar gününüzü kutlar,sağlık dolu mutlu ve huzurlu günler dileriz. ” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.