Balıkesir Merhaba Gazetesi

TEMAD ÖNCÜLÜĞÜNDE TÜRKİYE’DE BİR İLK

TEMAD ÖNCÜLÜĞÜNDE TÜRKİYE’DE BİR İLK
15 Mart 2016 - 0:30

Genel

TEMAD ÖNCÜLÜĞÜNDE TÜRKİYE’DE BİR İLK

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin ekonomik vizyon toplantısı Balıkesir’de TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser ve Balıkesir TEMAD Başkanı Salim Özdem’in yanında yönetim ve üyelerin katılımları ile gerçekleştirildi.

İki ayrı bölümde gerçekleştirilen toplantıda ‘ekonomik vizyon’ ve ‘son gelişmeler, soru ve cevaplar’ yer aldı. TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser  B.MERHABA’ya yaptığı özel açıklamada iseülke gündemini değerlendirdi.

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser , Avrupa ve gelişmiş ülkeler demokraside çoğulculuk ve katılımcılığı öne çıkarır. Türkiye’de dernekler yeniden yapılandırılmalı. Türkiye’de bu anlamda biz lokomotif olacağız. TEMAD 108 Bin STK’nın içinde TEMAD bir ilk olacak.

 

 

TEMAD’DA VİZYON DEĞİŞİYOR

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser TEMAD’ın ciddi bir vizyon değişikliğine gittiğini söyledi. Vizyon değişikliğinde temel slogan şu; TSK Mantalitesinden STK politikasına, mantalitesine geçiş. Şu andaki misyonumuz STK olmak. Buna ilişkin bir yapılanma, vizyon ortaya koymamız gerekiyor. Bunu destekleyen vizyonlarla birlikte olacağız. Bunlardan biride ‘Ekonomik Vizyon’’dedi.Genel Başkan Keser ,TEMAD  üyelerine,  şubelerine, Genel Merkezine, şehit dul yetimlerine anne babalarına gelir getirebilecek projeksiyonları hayata geçirebilmek için Türkiye’de bugüne kadar sosyal alanda kendini kanıtlamış kurum ve kuruluşlarla stratejik ortaklığa gidiyor. TEMAD önüne bir hedef koyuyor. Ekonomik e sosyal hedefinde Torku gibi bir birliğin, markalaşmış Oyak gibi bir yapının da üstüne çıkabilmeyi hedefliyor. Bunları yaparken de ayakları yere basan projelerle sağlamayı planlıyor. Projeler hayata geçtiğinde projenin içerisindeki üyeler, şehit yakınları ,anne baba kardeşler dâhil bir sosyal iktisadi projeksiyonun içerisine giriyoruz.

‘İLK ADIM EGE VE MARMARADA ATILIYOR’

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser ,Bunu yaparken hiçbirinizde tek kuruş kabul etmeden hiçbir şubemizden tek kuruş talep etmeksizin birtakım hibeler alarak ekonomik ayağımızı oluşturmaya başlayacağız. Bu projenin ilk adımını Marmara ve Ege’den atmak istedik’ ifadelerine yer verdi. BATI KOOP Adıyla İzmir bölgesinde kurulmuş bir yapı ile TEMAD değişik projelere imza atmış olacak. Genel merkez, şubeler ve bireyler olarak bunları gerçekleştireceğiz. Ekonomik anlamda karlılığı sağlayacak ve bir kuruş almadan bu projeleri hayata geçirerek gelir elde etmenizi sağlayacağız’ dedi. BATI KOOP Genel Koordinatörü Kazım Kumpasoğlu ise yapılacak olan işbirliği ile iktisadi ve sosyal içerikle düzenlenen projeksiyonun başlangıcını yaptıklarını belirtti. Bu bir başlangıçtır’ dedi. Türkiye’de ki pek çok kuruluşun önüne geçerek TEMAD ı etkili bir kuruluş yaparak üyelerini sosyal projelere katacak’ dedi. Zeytin tarımsal ürünler içinde önem kazanmış ve talep olan pazarı olan, ihraç edilebilecek bir ürün.

‘ACI AMA GERÇEK’

BATI KOOP Genel Koordinatörü Kazım Kumpasoğlu’ Türkiye’de başarılı bir şekilde organize edilerek saklanamadığı, değerlendirilemediği için bir takım tedbirler aldık. Türkiye’de salamura dediğimiz depolarda depolanıyor sevkleri yapılıyor. İstenilen koşullarda yapılamadığı için ihracat tan dönen ürünlerimiz geçen yıl oldu. Kendi ülkelerinde uygun koşullarda saklayarak İtalya ve Yunanistan’da ürünleri kendi depoların da uygun koşullarda saklayıp tüm dünyaya kendi zeytinleri olarak sattığını ve acı olan bize de sattıklarını tespit ettik. Bu Türkiye’nin bir yarasıdır’ Dedi.

 

 

GENEL BAŞKAN KESER ‘SORUN GÜVENLİK’

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser  B.MERHABA’ya yaptığı özel açıklamada ülke gündemini değerlendirdi. Türkiye gündemi ile ulusal ve uluslararası düşünüldüğünde Türkiye zor ve ciddi bir süreçten geçiyor. Ülke içinde ve ülkenin uluslararası konumlandırılmasından tutun politik perspektifine kadar pek çok şeyi gözden geçirmesi pek çok konu ile ilgili stratejiler üretmesi, yeni ortaklıklara girebileceği bir sürecin içindeyiz. Uluslararası ilişkilerimiz iç ilişkilerimizi direkt ilgilendirecek. Şu anda hem içsel hem de sınırsal anlamda güvenlik sorunu ile karşı karşıyayız. Omuz omuza birlikteliğe ihtiyacımız var. Bu sorunlar siyasal, ekonomik. ‘ Kavgalı eve kız vermezler’ derler biz kendi içimizde kavga ederken ekonomik manada da yatırım yapılmayacak. Bu da bizi ciddi şekilde etkileyecek.

TEMAD ÖNCÜLÜĞÜNDE TÜRKİYE’DE BİR İLK

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser , Avrupa ve gelişmiş ülkeler demokraside çoğulculuk ve katılımcılığı öne çıkarır. Türkiye’de dernekler yeniden yapılandırılmalı. Türkiye’de biz lokomotif olacağız bu anlamda. TEMAD 108 Bin STK’nın içinde TEMAD bir ilk olacak. Bu ilke tanıklık ediliyor şuanda. Bu protipi Türkiye’nin geneline yayacağız. OYAK,TORKU gibi yapıların karmasını toplumla beraber örgüt anlayışı, ekonomik anlayış ve dayanışma ile TEMAD olarak yapacağız’ Dedi.

HAKLARIMIZI ALMAYA BAŞLADIK

3 ana başlıkta ekonomik, TSK teşkilat yapısı, meslek altında bir başlık ve statü. Bunlar birbiri ile ilintili. Personelimizin birinci basamak beklentileri ekonomik iyileştirme. Son günlerde ciddi geri dönüşler alıyoruz. Haklarımızı, talep ettiğimiz hakları alamaya başladık. Umutlumuyuz. Evet umutluyuz. Mücadelemiz sürecek’ ÖZEL RÖPORTAJ SEMRA AMAN AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.