Balıkesir Merhaba Gazetesi

Temiz çevre için elele

Temiz çevre için elele
11 Haziran 2015 - 9:04

Genel

Karesi Kent Konseyi ve Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümü öğrencilerinin işbirliği ile halkı bilgilendirmek, çevre bilinci kazandırmak için hazırlanan çevre temalı akademik çalışmalar belediye önünde paylaşıma sunuldu. Hazırlanan akademik çalışmaların şehre ışık tutacağı belirtildi.

Karesi Kent Konseyi ve Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümü öğrencileri Dünya Çevre Haftasını kutladı. Karesi Kent Konseyi ve öğrencilerinin işbirliği ile çevre bilinci oluşturmak için hazırlanan çalışmalar Karesi Belediyesi’nin önünde paylaşıma sunuldu.

ŞEHRE IŞIK TUTACAK

Karesi Kent Konseyi ve Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümü öğrencilerinin; ‘İçme suyu temininde kullanılan yüzeysel suların mevsimsel değişimi’, ‘Plastiğin geri dönüşümü’, ‘Ağır metallerin çevre ve insan sağlığı üzerine etkileri’, ‘Hava kirliliğinin ekstrem meteorolojik koşullar altında incelenmesi’, ‘Temiz hava eylem planı’, ‘Kuyu sularında metal kirliliği’, ‘Çevre bilinci küçük yaşta başlar’, ‘Motorlu araçlardan kaynaklanan trafik gürültüsü ölçümü’, ‘Evsel katı atık karakterizasyonu’, ‘Katı ve tehlikeli atıkların yakılarak bertarafı ve enerji elde edilmesi’ ve ‘İkizcetepeler barajı su bütçesi” konu başlıkları altında hazırladıkları akademik çalışmalar şehre ışık tutacak.

AMAÇ ÇEVREKİ SORUNLARA DİKKAT ÇEKMEK

Dünya Çevre Haftası etkinliğini çevredeki sorunların çözülmesine dikkat çekmek amacı ile düzenlediklerini belirten Karesi Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu Başkanı Ayla Güngör,

sağlıklı bir çevre, daha temiz bir dünya için Karesi Kent Konseyi ve Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümü öğrencileri bir araya geldiklerini belirtti.

Sanayileşme ve kentlerdeki nüfus yoğunluklarının çevre sorunlarının oluşmasına sebep olduğunu ifade eden Güngör, “Bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Bu nedenle sürdürülebilir çevre politikaları ve yeni teknolojilere öncelik verilmelidir” dedi. Güngör, “Karesi Kent Konseyi Çevre Grubu olarak, toplumun tüm kesimlerini çevre konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, olumlu ve kalıcı davranış değişiklikleri kazandırmak ve sorunların çözümünde bireylerin aktif katılımlarını sağlamak amacıyla çalışmalarımız sürekli devam edecek” diye konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.