Balıkesir Son Dakika HaberleriGündem

Terör Örgütleriyle Bağlantılı 2 Kişi Balıkesir’de Yakalandı

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, PKK/KCK silahlı terör örgütü ile bağlantılı kişilerin eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik geniş kapsamlı bir operasyon düzenledi.

Terör Örgütleriyle Bağlantılı 2 Kişi Balıkesir’de Yakalandı

Jandarma 2 Şüpheli İçin Harekete Geçti

Edinilen bilgilere göre, Edremit ve Burhaniye ilçelerinde ikamet ettiği tespit edilen terör örgütlerine üye olduğu belirlenen bir örgüt mensubu ile TKP/ML silahlı terör örgütü propagandası yapmak suçundan aranan bir kişiye yönelik operasyon gerçekleştirildi.

2 Adrese Operasyon

Eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlar neticesinde, 2 adreste gerçekleştirilen aramalarda, aranan şüphelilerin yakalanması sağlandı. Operasyon sonucunda, PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olduğu tespit edilen bir örgüt mensubu ile TKP/ML silahlı terör örgütü propagandası yapmak suçundan aranan bir kişi jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Sorgulama Devam Ediyor

Yakalanan şüphelilerin jandarma karakolunda sorgularının devam ettiği belirtilirken, operasyonun terörle mücadele kapsamında gerçekleştirildiği ve bölgede huzur ve güvenliğin sağlanması için çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüleceği ifade edildi. Gözaltına alınan şüphelilerin adli süreçleri ise jandarma tarafından titizlikle yürütüleceği öğrenildi.

Haber: Bülten

Terör Örgütleriyle Bağlantılı 2 Kişi Balıkesir’de Yakalandı

19 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu