Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘TERÖRE ALIŞMAYACAĞIZ’

‘TERÖRE ALIŞMAYACAĞIZ’
22 Mart 2016 - 0:26

Genel

‘TERÖRE ALIŞMAYACAĞIZ’

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, son dönemde artan terör eylemleri, anayasa süreci ve süt krizini B.MERHABA’ ya değerlendirdi. ‘Dokunulmazlık’ konusunda değinen Biçki, ‘PKK terörüne destek veren milletvekili istemiyoruz’ dedi.

Biçki Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ifade ederek ‘Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacağımızı ifade ettim. Bununla ilgili daha dinamik ve güçlü bir çalışma yapıyoruz’ ifadelerine yer verdi.

PKK ve ISID Terörünün Canı Cehenneme

Son dönemde artan terör eylemlerini değerlendiren Başkan Ender Biçki, Ankara ve İstanbul’daki patlamalarda yaşamını yitiren vatandaşlara Allahtan rahmet diledi. Başkan Biçki, ‘ Öncelikle Ankara ve İstanbul’da hayatını kaybeden masum vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Bu masum insanların yuvasını yıkan, hayatını karartan PKK ve ISID terörünün canı cehenneme. Bu masum yurttaşlarımıza kıyan, terör eylemleri gerçekleştiren bu terör örgütlerini kınıyor ve lanetliyorum. Ama şunu da söylemek gerekiyor ki ; Ne oldu da biz bu noktalara geldik? Daha önce bizim başımızda bir pkk belası vardı. Onlarla dağlarda savaşıyorduk. Orada mücadele veriyorduk. İlk defa pkk’ nın şehre inmesi, kendi öz yönetimlerini ilan etmesi, kolluk kuvvetlerini oluşturması ile birlikte biz onlarla şehirde de mücadele vermek zorunda kaldık. Pkk kendi mali yapısını oluşturdu, şehirlerde kurtarılmış bölge ilan etti. Ve biz bunlarla ilk defa AKP iktidarı döneminde karşılaştık. Bunları sorgulamak bizim en temel hakkımız. Çünkü bu terörün Ankara’ya İstanbul’a gelmesi kendiliğinden olmadı. Bu teröristlerin Şırnak’ta Cizre’de Silopi’de hendekler kazmasına, silahlar depolamasına güvenlik güçleri göz yummak zorunda kaldı. Ben burada güvenlik güçlerini suçlamıyorum. Ama onlara o talimatı veren hükümeti suçluyorum’ ifadelerine yer verdi.

Dokunulmazlıklar Kaldırılmalı

Ayrım yapılmaksızın tüm milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini söyleyen CHP İl Başkanı Ender Biçki bunun için yapılacak çalışmalara destek vereceklerini ifade etti. CHP İl Başkanı Ender Biçki, ‘Bizim parti olarak önceliklerimizden bir tanesi de bu dokunulmazlıkların kaldırılmasıdır. Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması bizim için çok önemli. Cumhuriyet Halk Partisinden aday olan milletvekili adayları daha adaylık sürecinde ‘dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyorum’ taahhütnamesi vererek aday oluyorlar. Ve onun için biz dokunulmazlık konusundaki görüşümüzü daha ilk günden belirttik. Milletvekili dokunulmazlığı sadece kürsü dokunulmazlığı ile sınırlı olmalı. Bu dokunulmazlıklar sadece HDP değil, fezlekeleri bekleyen tüm milletvekilleri için geçerli olmalı. Biz nasıl ki bir HDP milletvekili, bir teröristin evine taziyeye gidiyorken onun dokunulmazlığının kaldırılmasını istiyorsak, ülkeyi soyan, yolsuzluk yapan ve bu yolsuzlukların altında imzaları olan milletvekillerinin de dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istiyoruz. Biz hırsız, yolsuzluk yapan milletvekili istemiyoruz. Biz pkk terörüne destek veren milletvekili de istemiyoruz’ diyerek dokunulmazlıkların kaldırılmasını istediklerini belirtti.

 

‘Balıkesir’li Olarak Üzüntü Duyuyorum’

Ankara patlamasındaki canlı bomba S.Ç.D. ‘nin Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesinde okuyan biri olmasının büyük üzüntü yarattığını söyleyen CHP İl Başkanı Ender Biçki, Balıkesir’in adını böyle olaylarda duymak istemediklerini belirtti. Başkan Biçki, ‘ Ankara patlamasındaki canlı bombanın Balıkesir Üniversitesinden olması bizim için üzüntü verici. Kabul edilmesi zor. Bir Balıkesir’li olarak ben bu elim olaydan büyük üzüntü duydum. Umarım bir daha böyle bir olay yaşanmaz ve Balıkesir’imizin adı böyle olaylarla anılmaz’ dedi.

‘Türkiye’nin Huzura İhtiyacı Var’

Cumhuriyet Halk Partisi olarak çalışmalarına hız verdiklerini söyleyen Başkan Biçki,  ‘Geçtiğimiz hafta sonu Antalya ilinde yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katıldım. Pek çok ilden gelen parti başkanlarımız ile görüş alışverişlerinde bulunduk. Genel Başkanımız güncel konularla ilgili bilgileri bizlere aktardı. Daha sonra basına kapalı yapılan toplantıda ise illerin genel durumu ile ilgili çalışmaları anlattılar. Ben de orada yaptığım konuşmada Balıkesir örgütü olarak çalışmalar yaptığımızı ve gelecek seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacağımızı ifade ettim. Bununla ilgili daha dinamik ve güçlü bir çalışma yapıyoruz’ ifadelerine yer verdi. Başkan Biçki, ‘Türkiye’nin huzura ihtiyacı var. Terörle yaşamaya alışmalıyız ifadesini kınıyorum. Bizler terörle yaşamaya alışmak zorunda değiliz. Biz bu terör belasına bulaştıranlardan hesap soracağız. Türkiye’deki barış ve huzuru sağlayacak, terör ortamını bitirecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.’ Dedi. Nihan Merve Yılmaz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.