Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Teslim olmayacağız!’

‘Teslim olmayacağız!’
10 Şubat 2015 - 0:07

Genel

Hükümetin yeni bir torba yasa ile ülkeyi daha çok ranta açmayı planlandığını, buna karşı duran TMMOB’nin ise yok edilmek istediğini söyleyen mühendisler, yürüyüş kararı aldı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyesi mühendisler, AKP iktidarının tasarısını hazırladıkları yeni bir torba yasa ile Ülkemizi daha çok ranta açmayı, tasarıya sıkıştırılan maddelerle de bu uygulamalara karşı duran TMMOB’nin teslim alınmaya çalışıldığını belirterek, “bizi teslim alamayacaklar” dedi.

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu (İKK), dün Mimarlar Odası binasında Türkiye genelinde Balıkesir’le birlikte 50 noktada yapılan ortak basın açıklaması ile, Ankara’ya yürüme kararı alındığını açıkladı. Mühendisler, 14 Şubat 2015 Cumartesi günü 8 ayrı koldan Ankara’ya yürüyeceklerini bildirdi. TMMOB Balıkesir İKK adına Nazmi Kacar tarafından okunan ortak basın bildirisinde, “AKP iktidarının gündeminde yine bir torba yasa var. Bu ‘torbanın’ içerisine sıkıştırılan düzenlemelerle bir yandan ülkeyi daha geniş ölçekte ranta, talana ve yağmaya açmanın planları yapılırken, diğer yandan bugüne kadar mühendislik, mimarlık, şehir planlama hizmetleriyle bu yıkımın karşısında ülke ve halk çıkarlarından yana bir direnç noktası olan TMMOB ve bağlı Odaları yok edilmek isteniyor” denildi.

Yurdun dört bir yanından Ankara’ya yürüyeceklerini açıklayan mühendisler, “Geleceği karartanlara, insanlığa ve insana ait olan ne varsa saldıranlara karşı kamucu, kalkınmacı, eşitlikçi, özgürlükçü, bilimden ve halktan yana barikatı büyütmek için Türkiye’nin dört bir yanından ‘kral çıplak’ demek için yola çıkıyoruz” dedi. TMMOB üyesi odalar, bugün saat 17.00’de TÜİK önünde de bir açıklama ve yürüyüş de yapacaklar.

TÜRKİYE GENELİNDE ORTAK AÇIKLAMA

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Üyeleri, Nuray Güner, Cengiz Dikici, Zeki Öncü, Nazmi Kacar, Ali Özerk, Gülümser Hızal, Sinan Akıncı, dün Ülke genelinde 50 noktada aynı anda yapılan basın açıklaması ile kararlılığını dile getirdi. CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.